Do koučinku dává vše. Trenér dvacítky Přerost přišel o hlas

Potvrdit roli favorita a neztratit znovu hlasivky. Takové přání má na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let trenér české reprezentace Miroslav Přerost. Češi se ve třináct hodin v ruské Ufě utkají s Lotyšskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté do 20 let si na MS si poradili s Finskem | Foto: Pavel Petr

Poslední zápas s Finy totiž Miroslava Přerosta o hlasivky připravil. Nemohl přijít ani na tiskovou konferenci. O den později už se setkání s novináři nebránil.

„Od druhé třetiny už jsem prakticky nebyl schopný mluvit v kabině, ve třetí už jsem jen ukazoval prsty, která lajna má jít na led. Domluvili jsme se s hráči, takže pořád sledovali práci mých rukou,“ vrátil se k hlasové indispozici kouč českého týmu. Přiznal zároveň, že podobnou situaci ještě v kariéře nezažil.

„Nikdy, stalo se mi to úplně poprvé a je to strašně nepříjemný pocit, protože jsem dostal do hlasivek křeč. Máme ale výborného lékaře Jaroslava Budína, takže mě dal rychle dohromady, věřím, že už to bude v pořádku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou dvacítku dnes čeká na MS Lotyšsko, trenér Přerost očekává, že znovu přijde o hlas

Dokonce prý nebylo třeba ani k léčbě použít alkohol.

„To určitě ne, já jsem poslušný pacient a užívám jen to, co mi doktor předepíše… Můžu mluvit a normálně komunikovat, možná v průběhu utkání ten hlas znovu ztratím. Energie, kterou do komunikace s hráči dávám, je asi pro hlasivky vysilující,“ obává se před soubojem s Lotyšskem Miroslav Přerost.

Věří zároveň, že tentokrát nebude muset zvyšovat hlas. Papírově slabšího soupeře by podle jeho slov Češi v žádném případě neměli podcenit.

„Nebezpečí je to vždycky, ale myslím, že se to nestane. Každý ví, o co nám jde, že chceme tři body, což je další krok do čtvrtfinále. Viděli jsme Lotyše ve dvou utkáních, je to mužstvo, které hraje velmi aktivně, hlavně v prvním zápase proti Finům, pak jim trochu došly síly. Ve dvou zápasech dostali dvanáct gólů, tak to zase není soupeř, na kterého bychom se museli speciálně připravovat.“

Souboj Česko - Lotyšsko začíná hodinu po poledni. O jeho průběhu v našem vysílání rozhodně uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme