Do playoff vykročili lépe hokejisté Litvínova a Slavie

Jeden z černých koní na zisk mistrovského titulu vstoupil do hokejového playoff porážkou. Plzeň prohrála v Litvínově 2:4. Ve druhém duelu předkola zdolala Slavia Karlovy Vary 4:3 po samostatných nájezdech.

Fanoušci hokejistů Litvínova slaví postup týmu do předkola play-off

Fanoušci hokejistů Litvínova slaví postup týmu do předkola play-off | Foto: David Kalvas

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Černý (Vopat), 11. Stříteský (Jánský), 40. Lukeš (Švarný, Jánský), 55. Černý (Jareš) - 38. Vostřák (Straka), 42. Vostřák. Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Diváci: 5745. Stav série: 1:0.

Severočeši vykročili do utkání rázněji, čímž svého soupeře zaskočili. V 11. minutě vedli po brankách Černého a Stříteského už 2:0. Hosté se dlouho nemohli prosadit, a tomu i kvůli tomu, že na jejich elitní řadu Vostřák - Straka - Vlasák nasadili domácí speciální obranou formaci v čele s kapitánem Vopatem.

00:00 / 00:00

Plzeňský asistent Milan Razým k duelu v Litvínově

Zmíněná trojice, ve které jsou dva nejproduktivnější hráči základní části extraligy, se přece jen postarala o snížení. To když ve 38. minutě využil Vostřák i vinou nešťastné teče jednoho z obránců přesilovou hru. Ve 40. minutě ale vrátil Litvínovu dvougólové vedení Lukeš.

Neuvěřitelná situace přinesla Plzeňským naději na zvrat. Gól na 2:3 si totiž dal Černý, který se před prázdnou brankou snažil zamést puk do bezpečí před dotírajícím Vlasákem. Rozhodčí připsali trefu Vostřákovi.

Nešťastník Černý ale svou minelu odčinil, právě on totiž vstřelil poslední branku duelu, kterou stanovil skóre na 4:2 pro Litvínov.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Heinisch, Lukeš - Majdan, Gerhát, Rindoš - Maxa, Kafan, Zavřel. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Plzeň: Horčička - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler - Vostřák, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, M. Heřman - Lammers, Slaney, Johnson - T. Rachůnek, Plášek, Dvořák - Petruška. Trenéři: M. Jelínek a Razým.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Vašíček (T. Svoboda, Kadlec), 42. P. Jelínek (T. Svoboda, Vondrka), 51. Krejčík (Micka, Roth), rozhodující nájezd T. Svoboda - 6. T. Klíma (Sloboda), 18. Kumstát (Skuhravý, Pech), 34. Kumstát (Košťál). Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3956. Stav série: 1:0.

Premiéra předloňského finále přinesla strhující zápas, ve kterém byli domácí dlouho pozadu, nakonec se ale radovali z prvního bodu v sérii hrané na tři vítězství. Západočeši vedli v O2 Areně po trefách Klímy a Kumstáta už 2:0, v samém závěru první třetiny sice Vašíček dorážkou snížil, ale dvougólový náskok a slibnou pozici vrátil hostům znovu Kumstát.

Utkání se Slavií zhodnotil karlovarský gólman Lukáš Mensator

Bojovní slávisté se ovšem nevzdali a duel díky brankám Jelínka a Krejčíka dotáhli do prvního prodloužení v letošních vyřazovacích kláních. Některé fanoušky proto překvapila jeho desetiminutová délka. Ani ta však o vítězi nerozhodla, to musely udělat až samostatné nájezdy.

V nich potvrdili svou dobrou bilanci z této disciplíny sešívaní. Prosadili se Svoboda a Krenželok, Micka sice nedal, hosté (Kumstát a Nosek) ale skončili bez čestného úspěchu. Svoboda si tak po dvou asistencích připsal také vítězný nájezd.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Žižka, Kolařík, Roth - Krenželok, Sklenář, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Jaškin, Poletín - od 21. navíc Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít