Do sporu mezi hráči a vedením NHL se vložili vládní vyjednavači

Do jednání o osudu letošní sezony severoamerické NHL vstoupili vládní vyjednavači. Souhlasili s tím zástupci hráčů i majitelů klubů. Sešli se s nimi, ale žádnými zásadnějšími výsledky se zatím pochlubit nemohou a o obsahu jednání také mlčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf NHL Gary Bettman přichází na vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy | Zdroj: ČTK

Znovu by se všechny zúčastněné strany měly sejít dnes, a dál taktuje naděje, že by se alespoň část sezony NHL mohla odehrát.

Vyjednavači pracují pro vládní federální zprostředkovatelskou a smírčí službu, která vznikla už za prezidenta Trumana v roce 1947 – tehdy pomohla federální vládě zmírnit spory mezi odboráři a zaměstnavateli v době po druhé světové válce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řešení sporu mezi hráči a kluby by v NHL měli napomoct federální vyjednavači

„Postupně se z úřadu vytvořila profesionální instituce pro zažehnávání sporů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, které hrozí přerůst v rozsáhlý konflikt, který by znamenal i výpadky v příjmech vlády. NHL samozřejmě není tak nezajímavá, aby se o ni vláda nestarala,“informuje z USA zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Federální vyjednavači už do sporů v profesionálním sportu v minulosti zasáhli, zapojili se třeba do řešení konfliktu mezi hráči a kluby v NFL, tedy v Národní lize amerického fotbalu, který je v Americe sportem číslo jedna.

K problémům v NHL přistupují stejně jako k jakémukoli jinému sporu mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, v tomto případě mezi hráčskou asociací a kluby, které zastupuje mezi hráči nepopulární komisionář Gary Bettman. Včera vyslechli stanoviska obou stran a brzy by měli přijít s řešením.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme