Domácí premiéra KHL Lvu Praha vyšla. Viťaz Podolsk porazil 4:1

Hokejisté Lva Praha začali v domácí premiéře nového ročníku Kontinentální ligy výhrou. Viťaz Podolsk porazili 4:1. O dvě branky jediného českého účastníka KHL se postaral Švéd Martin Thörnberg, po jedné vstřelili Kanaďan Justin Azevedo a Fin Niko Kapanen. Celkově je to pro Pražany třetí vítězství v pěti zápasech.

Nathan Oystrick ze Lva (vlevo) a Alexander Koroljuk z Podolska

Nathan Oystrick ze Lva (vlevo) a Alexander Koroljuk z Podolska | Zdroj: ČTK

Úvodní domácí duel Lva přilákal jen 2441 fanoušků a ti v první třetině viděli hokej bez šancí. Jedinou výjimkou byla Vránova střela do tyče. Ve druhém dějství ale pražský tým ožil a hned třikrát dokázal tlak korunovat góly.

Postupně se prosadili Thörnberg, Azevedo a Kapanen. Za hosty sice na začátku třetí třetiny snížil Iggulden,Lev si ale první domácí výhru vzít nenechal. Doslova lví podíl na tom nese výtečný Vehanen v brance.

Tříbodový zisk v závěru pečetil z přesilovky znovu Thörnberg.

Lev Praha - Viťaz Podolsk 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky:
22. Thörnberg (Sekáč, Němec), 26. Azevedo (Ridderwall), 32. Kapanen (Oystrick, O'Byrne), 59. Thörnberg (Nakládal, Ševc) - 41. Iggulden (Koroljuk, Pyett). Rozhodčí: Anisimov, Naumov - Birin, Medveděv. Vyloučení: 4:4, navíc Koroljuk (Viťaz) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2441.