Dominik Hašek exkluzivně: Chci do NHL, z toho necouvnu

Gólman Dominik Hašek oslavil v lednu 47. narozeniny, ale přesto chce ještě hrát hokej. V letní přípravě trénuje s extraligovými Pardubicemi a chystá návrat do NHL. "Nevím, jestli je to droga, ale nejvíc se mi líbí na hokeji, že se prožívá výhra i prohra kolektivně," říká legendární hokejista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek ve studiu Radiožurnálu | Foto: Alžběta Švarcová

V souvislosti s vámi se mluvilo o Kontinentální hokejové lize, ale především o NHL. Jak byste si představoval ideální scénář?

Ideální by asi chtěl každý. Po odchodu z NHL jsem hrál rok v Pardubicích a pak v KHL, byly to pro mě výborné zkušenosti. Přesto jsem toho názoru, že nejvyšší úroveň a Mekka hokeje je v NHL. Připravuji se na to a je to mým jediným cílem.

Bral byste nabídku jakéhokoli klubu ze zámoří?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Pavla Petra s Dominikem Haškem

Momentálně nabídek příliš nemám, ale samozřejmě nějaká jednání jsou. V mých letech se ale nechci s nikým domlouvat více než na dva roky. Chtěl bych do klubu, kde by byla šance vyhrát Stanley Cup, i když konkurence je obrovská. Na druhé straně chci mít pocit, že mě ta organizace potřebuje a že já jí můžu něco dát.

Byl byste spokojen s pozicí, že byste vychovával mladou naději mezi tyčemi?

Vychovával je takové složité slovo. Člověk jde chytat a přemýšlí o tom, jak by chytal a aby chytal co nejlépe. Situace je složitější. Je možné, že třeba nebude vůbec šance, abych někde podepsal jako první brankář. Ale záleží na tom, kolik toho ode mě potřebují, s kolika zápasy počítají, že odehraji.

Počítáte jen s NHL, nebo byste kývl i na nabídku třeba z KHL?

Zaměřil jsem se na NHL. V Evropě je liga krásná, je to krásná zkušenost, ale chci do NHL a z toho necouvnu.

Pavel Petr, Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme