Dominik Hašek věří, že NHL odstartuje v říjnu

Kanadsko-americké NHL po sedmi letech znovu hrozí stávka. Není jisté, jestli soutěž v říjnu skutečně začne. Jeden muž je ale stoprocentně přesvědčen, že hrát se bude. Jeho jméno je Dominik Hašek. V sedmačtyřiceti letech by totiž slavný gólman znovu rád okusil atmosféru bojů na zámořských kluzištích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek (vpravo) s reportérem Pavlem Petrem | Foto: Jakub Ptáček

Pro Dominika Haška je NHL soutěží zaslíbenou. V sedmačtyřiceti letech ohlásil návrat. Čeká na konkrétní nabídku. Možná i proto je přesvědčen, že se v zámoří hrát bude a výluka neproběhne.

„Věřím tomu, že se začne včas hrát, protože jsem zažil tři stávky. Jedna věc je, když stávkují hráči. Teď vlastně vypršela smlouva a v podstatě to není stávka, jen se dvě strany nedohodnuly,“ vysvětlil olympijský vítěz z Nagana.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Dominikem Haškem mluvil o možnosti stávky v NHL Pavel Petr

Hráči pochopitelně na celou záležitost mají jiný názor, než vedení soutěže. „My to říkáme obráceně. My jako hráči říkáme, oni nám nedovolí hrát a oni se na to dívají, že je to stávka z naší strany, takže ono to je trochu složitější,“ říká Hašek.

Za velkou louží strávil Dominátor dlouhých dvacet let. Zkušenosti s danou problematikou má proto bohaté. „Třikrát jsem něco podobného prožil a třikrát ta situace byla jiná. Dnes ta situace není taková, jako před sedmi, osmi lety, když prodělávaly tři čtvrtiny týmů NHL.“

„Dneska minimálně polovina týmů vydělává, pak tam jsou další kluby, které jsou na svém a samozřejmě je tam tak 5 až 7 klubů, které možná sem tam něco prodělají,“ myslí si Dominik Hašek.

Letošní situace se nedá srovnávat s minulostí

Zkrátka, letošní situace se podle muže, chystajícího se na sezonu s extraligovým celkem Pardubic, s minulostí nemůže porovnávat. „Ta síla těch klubů je úplně jiná, než byla před těmi osmi lety, kdy byly kluby za jedno, že ta kolektivní smlouva musí být jiná.“

„Myslím si, že dnes je tam mnohem lepší situace na to, aby se to domluvilo, ale je dost možné, že se s tréninkem nezačne včas, ale věřím, že NHL začne někdy v tom říjnu,“ je přesvědčen Dominik Hašek.

Majitelé klubů, mimo jiné, požadují snížení podílu pro hráče z příjmů NHL. Právě v této otázce už hráči připouštějí možnost ústupku. Zároveň ale požadují navýšení části příjmů, které plynou do programu pomoci zadluženým týmům. Stávající smlouva vyprší 15. září. O den později mají začít tréninkové kempy jednotlivých klubů.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme