Dominik Hašek vstoupil jako první Čech v historii do hokejové Síně slávy NHL

O šestici jmen se dnes rozšířila Síň slávy NHL a poprvé v historii v ní figuruje i český hráč. Vstoupil do ní totiž bývalý brankář Buffala nebo Detroitu Dominik Hašek. Stal se tak oficiálně legendou nejslavnější hokejové soutěže světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý gólman Dominik Hašek oficiálně vstoupil do hokejové Síně slávy NHL (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Je to významná událost nejen v životě 49letého pardubického rodáka, ale v historii celého českého hokeje, protože vstoupit do Síně slávy NHL v kanadském Torontu se povede jen hrstce nejlepších hokejových osobností.

Dominik Hašek si na slavnostní ceremoniál připravil projev, a přestože ho přečetl z papíru a neměl perfektní anglickou výslovnost, obsah projevu přiměl publikum tleskat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý brankář Dominik Hašek byl v kanadském Torontu uveden do hokejové Síně slávy NHL. Slavnostní ceremoniál sledoval na místě Tomáš Lörincz

Hašek připomněl své rodinné příslušníky - rodiče i dědečka, který ho přivedl k chytání a byl jeho prvním trenérem. Vzpomněl si také na syna Michala v Česku a dceru Dominiku, která studuje v Anglii, a oběma vzkázal, že je má moc rád.

Zároveň vyzdvihl množství lidí, kteří mu pomáhali během zámořské kariéry, a nevynechal ani olympijské hry v Naganu. Celkově proslov shrnoval Haškovu kariéru a na jeho poměry byl emotivní.

Slavnostní akci uvádění do Síně slávy NHL je v Kanadě věnována obrovská pozornost srovnatelná se Stanley Cupem, kde však jde o týmovou záležitost, zatímco tady o vrchol pro individuality.

Nejvíc mě potěšilo setkání s báječnými lidmi, řekl Hašek po vstupu do Síně slávy

Číst článek

Ročně se může do Síně slávy dostat jen omezený počet hokejistů, a tak je tato pocta vrcholem po kariéře každého hráče. Kdo se toho dočká, stává se v hokeji takřka nesmrtelným.

Hašek vstoupil do Síně slávy NHL spolu s obráncem Robem Blakem a útočníky Peterem Forsbergem a Mikem Modanem. In memoriam byl oceněn bývalý trenér Pat Burns a do vybrané společnosti se dostal také rozhodčí Bill McCreary.

V hokejové Síni slávy NHL bylo dosud jen devět Evropanů.

Tomáš Lörincz, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme