Dominik Skořepa 7 měsíců po úrazu hlásí pokroky. Pomáhá mu i tkaní

Hokejista Mladé Boleslavi Dominik Skořepa po červencové nehodě bojuje o návrat do běžného života. Sedm měsíců po vážné nehodě pilně cvičí v Rehabilitačním centru v Kladrubech a našel si netradičního koníčka – vyrábí šály oblíbených sportovních klubů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Skořepa se svým prvním výtvorem, šálou Barcelony

Dominik Skořepa se svým prvním výtvorem, šálou Barcelony | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„V sedm je budíček. Po snídani mě čeká stojan, to stimuluje stoj. Pak jdu tkát šálu Barcelony,“ popsal začátek svého programu Dominik Skořepa. Přes den ho ještě čekají různé druhy cvičení i nácvik nezávislosti. Od nehody, při které jeho osobní automobil doslova zavalil kamion, uplynulo 7 měsíců.

Dominik byl rád, že přežil. V Kladrubech využívá každou příležitost k tomu, aby na sobě tvrdě makal. Dokonce zkouší tkaní. První šálu v barvách Barcelony už má hotovou. Na druhou, tu Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi, se chystá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dominika Skořepu navštívil v kladrubském ústavu reportér ČRo Pavel Petr

„Hrozně mě to baví. Zažádal jsem si o to sám, protože mě to zaujalo. Barcelona je můj nejoblíbenější klub a za Boleslav jsem hrál,“ vysvětluje.

Právě aktivní hokejová kariéra mu výrazně pomáhá při rehabilitaci. „Když se mu to stalo, byl ve velmi dobré kondici. Svaly se snáz vrací do původního stavu, zvládá výborně řídit tělo,“ potvrdila fyzioterapeutka Ivana Hošková Válková.

Velkou výhodou je pro Dominika také psychika. Nic nevidí černě, na každém kroku rozdává pohodou a dobrou náladu. „Pokud je pacient dobře naladěný a spolupracuje, je psychika půlka úspěchu. Pokroky jsou daleko rychlejší,“ dodává fyzioterapeutka.

A pokroky jsou vidět. „Už mi dovolí něco ujít v chodítku. Pravou nohu už mám v pohodě a hýbu i levačkou, jen ji mam ztuhlejší. Ruce jsou pořád v pěsti,“ pochlubil se s nimi mladý sportovec.

 

Dominik Skořepa. Jako vždy ve skvělé kondici a náladě. Dnes 1. února v Kladrubech. Brzy na Radiožurnálu a Regionu

Zveřejnil(a) Pavel Petr dne 1. únor 2016

Pomáhá také Martin Zach. Sám bývalý aktivní sportovec a dokonce v minulosti vítěz ankety Muž roku. Po skoku do vody ochrnul. Zkušenosti v oblasti nejrůznějších přesunů pak ochotně předává dál.

„Každý to nemůže zvládnout. Je to podle schopností svalů. Jsou úrazy, které to nezvládnou, jiné to zvládají líp. Když se chce a svaly dovolí, jde to. Taky mi trvalo pár let, než jsem to začal zvládat,“ říká Michal Zach.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme