Dramatický boj o play-off slibuje zajímavý finiš hokejové extraligy

Divácký zájem, který nijak výrazně neochaboval ani po návratu hokejistů z NHL do zámoří, či dramatické přesuny v extraligové tabulce, které uťalo až poslední 52. kolo, naznačují, že závěr nejvyšší domácí hokejové soutěže tentokrát může být hodně zajímavý. Nepochybuje o tom ani ředitel extraligy Josef Řezníček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostem Ladislava Válka byl 15.12. 2008 Josef Řezníček - rekordman v počtu ligových startů (1000 utkání) v naší nejvyšší hokejové soutěži. | Foto: ČRo Plzeň

„Určitě jsem na závěr soutěže zvědavý jak z pohledu boje o titul, tak z pohledu boje o sestup. Jdeme do prvního ročníku s rozšířenou baráží,“ připomíná ředitel Tipsport extraligy letošní zlepšovák.

O bytí a nebytí v příštím ročníku nejvyšší domácí soutěže totiž letos budou bojovat poslední dva extraligové celky s oběma finalisty play-off první ligy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček v Ranním radiožurnálu nastínil svoje očekávání před závěrem soutěže

„Napovědět nám může už odehrání play-out, tedy skupiny o umístění na jedenáctém až čtrnáctém místě. Baráž je potom úplně extra soutěž, která bude poměrně dlouhá, tam se to může samozřejmě dramaticky měnit,“ odhaduje ředitel extraligové soutěže Řezníček.

Předkolo play-off České pojišťovny začíná už dnes v 17.30 zápasem Kladna s Pardubicemi a soubojem Českých Budějovic s Vítkovicemi.

Josef Řezníček však není jen ředitelem soutěže, ale také bývalým hráčem, který podle počtu odehraných zápasů patří v extralize k těm vůbec nejzasloužilejším borcům. Přemýšlí proto také nad tím, jestli dlouhá začínající přestávka pomůže či uškodí šesti týmům, které postoupily přímo do čtvrtfinále.

Zlínský kapitán Čajánek: model extraligového play off je paskvil

Číst článek

„Osobně jsem byl hráčem, který potřeboval hrát pořád v zátahu, protože jsem se moc nepotýkal se zraněními, ale týmy se zraněnými hráči potřebují pauzu na rekonvalescenci, doléčení, aby ty kádry daly zase dohromady a nabudily je na play-off,“ myslí si Řezníček.

S pauzou se ale budou muset vypořádat i mužstva, která jsou v posledních dnech víceméně fit a mohla se pochlubit velmi dobrou formou. Scénář play-off má totiž svoji pevně danou podobu a dodatečné námitky a stížnosti se nepřijímají.

Aleš Procházka, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme