Druhý finálový zápas vyhrál Zlín nad Plzní 3:2 po samostatných nájezdech

Ve druhém zápase extraligového finále porazili hokejisté Zlína na domácím ledě Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech. Valaši tak vyrovnali v sérii hrané na čtyři vítězná utkání na 1:1 a série se stěhuje na západ Čech.

Petr Leška (uprostřed) oslavuje svoji vítěznou branku proti Plzni

Petr Leška (uprostřed) oslavuje svoji vítěznou branku proti Plzni | Zdroj: ČTK

Ve čtvrté minutě úvodní třetiny využil první šanci Plzně Martin Straka a po přihrávce Kováře poslal hosty do vedení. V desáté minutě sice Indiánům zatrnulo, když se v gólové situaci ocitl zlínský Kostourek, ale na brankáře Mazance nevyzrál.

Pak přišla 14. minuta, zpoza branky přihrával pohotově Leška a Okál se trefil přesně. První dvacetiminutovka se i přes náznaky nervozity odehrála bez vyloučení.

00:00 / 00:00

S Petrem Leškou mluvil po druhém finálovém zápase ve Zlíně Aleš Procházka

Ve 23. minutě se Plzeň opět dostala do vedení, po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Jiří Hanzlík a před brankářem Sedláčkem tečoval puk Michal Dvořák. Do velkých šancí se pak dostali domácí Čajánek s Čechem, ale Indiáni odolávali. Ve 38. minutě už ale Zlín vyrovnal, když se po Leškově asistenci prosadil Balaštík a do podruhé se šlo do šaten za stavu 2:2.

Ve třetí dvacetiminutovce byl hodně vidět plzeňský Kovář. Neproduktivnější hráč play-off byl ve velké šanci nejprve sám a ve 49. minutě přihrál do šance Hanzlíkovi. Ani z jedné akce ale branka nepadla. Dvě minuty před koncem se zbytečného faulu dopustil Leška, ale Plzeň přesilovku nevyužila a po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

V desetiminutovém prodloužení branka nepadla a tak rozhodly nájezdy. V první sérii byli úspěšnější brankáři, stejně tak i ve druhé. Ve třetí nejpve zlínský Sedláček vychytal Pletku a o vítězství domácích rozhodl jediným proměněným nájezdem Leška.

„V prvním zápase jsme působili unaveným dojmem. Možná na nás dolehla ta série s Třincem, ale myslím, že dneska to už bylo o poznání lepší. Už to mělo ty ‚grády,‘ které to má mít a já doufám, že to bude pokračovat i v dalších zápasech,“ říkal po zápase Petr Leška.

Zlínský hrdina rozhodl zápas svým proměněným nájezdem. „Radili jsme se, ale byly to spíš takové postřehy, takže speciální taktika na to nebyla,“ vysvětloval, že žádnou speciální taktiku k překonání plzeňského brankáře Mazance neměl.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozhodující sam. nájezd Leška - 4. Martin Straka (Jan Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Jiří Hanzlík, Lev)
Nájezdy proměnili: Leška - nikdo. Nájezdy neproměnili: Čech, Köhler - Vampola, Jan Kovář, Pletka
Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 5:2, bez využití
Diváci: 6641 (vyprodáno)
Stav série: 1:1
Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Řezníček, Tesařík, Matějíček - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Čech - Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - od 21. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít