Duel kamarádů vyhrál Straka. Jeho Plzeň porazila Jágrovo Kladno na nájezdy

Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy Kladno 2:1 po samostatných nájezdech. Souboj kamarádů Martina Straky a Jaromíra Jágra tak skončil těsnou výhrou plzeňského útočníka, Škoda se díky tomu posunula na druhé místo tabulky. Naopak Rytíři podruhé za sebou prohráli.

Hokejista Plzně Martin Straka (v modrém) a Marek Židlický z Kladna v duelu 11. kola extraligy | Zdroj: ČTK

Martin Straka oplatil svému bývalému spoluhráči z Pittsburgu, New Yorku Rangers a reprezentace prohru s posledního vzájemného duelu v extralize. Kladno v něm v říjnu roku 2004 zvítězilo v Plzni 3:1.

"Proti Martinovi to jsou víc šachy než hokej, protože hokeji rozumí a pro vítězství udělá maximum. Nejde to jenom odehrát, ale jde vyhrát, to je ohromný rozdíl mezi jeho mužstvem a ostatními týmy. Ty si jdou jen zahrát a tím ti to ulehčí," vyzdvihl výkon Plzně a Martina Straky Jaromír Jágr.

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr pochválil výkon Martina Straky i celé Plzně

"Na zápas jsme se těšili, věděli jsme, že bude plná hala, protože nastoupit v takovém utkání je vždycky svátek. Úvodních deset minut to nebylo úplně ono, myslím, že jsme se báli, co s námi udělají, a dostali jsme gól. Pak jsme se zlepšili a až do konce zápasu to nebylo špatné," zhodnotil zápas kapitán Plzně Martin Straka.

Rytíři vstoupili do zápasu aktivně a už v páté minutě šli do vedení. Plekanec projel po levé straně, přihrál vpravo Tlustému, který prostřelil brankář Plzně Raska. Poté začala útočit i Plzeň, velkou šanci měla v osmé, ale gólman Kladna Chábera střelu se štěstím vyrazil. Blízko vyrovnání byl poté Martin Straka, ale jeho střelu Chábera chytil a stejně byl úspěšný i po střele Ševce v závěru první třetiny.

Plzeň se na začátku druhé části ubránila v oslabení a sama pak dlouho hrála přesilovku včetně desetisekundové výhody pět na tři. Nejprve trefil Vlasák tyč, ale poté už se domácí dočkali. Gulaš se natlačil do brankoviště i s pukem, který do vlastní branky nešťastně "uklidil" Majeský. V polovině utkání mohl strhnout vedení na stranu Kladna Hovorka, ale samostatný únik nedotáhl do úspěšného konce. Na druhé straně ujel Dvořák, ale Chábera zakročil lapačkou.

Ve 39. minutě srazil Mocek Martina Straku na kladenskou branku a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Kapitán Plzně zamířil se zraněním v obličeji rovnou do kabiny, zápas ale dohrál. Škoda se ale v dlouhé přesilovce neprosadila a nevyužila ani další šance, které ve třetí třetině měla. Nerozhodlo ani prodloužení, přestože v něm hrálo Kladno minutu přesilovku, diváci poté aplaudovali Strakovi za výbornou hru v oslabení.

Martin Straka zhodnotil duel mezi jeho Plzní a Kladnem, který skončil výhrou Škody 2:1 po samostatných nájezdech

Na řadu tak přišly nájezdy. Na straně Kladna byl úspěšný pouze Jágr, zatímco Plekanec s Tlustým proti Raskovi neuspěli. Za domácí skórovali Hanzlík i Kovář, který tak rozhodl o druhém bodu pro Plzeň.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Gulaš, rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Mocek (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8236

Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít