Duel mezi Islanders a Penguins nabídl dvanáct gólů a 346 trestných minut

Divoký zápas viděli diváci v New Yorku v utkání mezi Islanders a Pittsburghem Penguins. Domácí zvítězili jednoznačně 9:3 a rozhodčí rozdali 346 trestných minut. Na ledě se totiž odehrálo čtrnáct bitek a deset hráčů dostalo trest do konce zápasu.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Za posledních deset let jde v NHL o zápas s druhým nejvyšším počtem trestných minut. Více jich rozhodčí udělili jen v roce 2004 v duelu mezi Philadelphií a Ottawou, a to 419. Islanders a Penguins se spolu utkali opět po devítí dnech.

Druhého února zvítězil Pittsburgh doma 3:0 a brankář vítězů Brent Johnson tehdy dal pěstí svému protějšku Ricku DiPietrovi. Ten utrpěl zranění hlavy a jeho spoluhráči se ho tak rozhodli pomstít. Islanders se pomstili dokonale, Johnsonovi dali sedm z celkových devíti gólů a navíc ho zapojili do bitky.

Hudler a Havlát skórovali, Pavelec vychytal výhru

Povedený zápas odehrál Jiří Hudler. Útočník Detroitu se svým šestým gólem v sezóně a dvěma přihrávkami podílel na vysoké výhře Red Wings v Bostonu 6:1. Jedinou branku Bruins dal David Krejčí. Skóroval také Martin Havlát z Minnesoty, který v 60. minutě vyrovnal duel Wild v St. Louis na 4:4. Minnesota nakonec zvítězila 5:4 po samostatných nájezdech.

Po třech letech se do Colorada vrátil legendární švédský útočník Peter Forsberg. Radost ale neměl, protože Avalanche prohráli v Columbusu 1:3. Forsberg nastoupil v útoku s Milanem Hejdukem, odehrál 17 minut a byl u dvou inkasovaných gólů. Na výhře Blue Jackets se jednou asistencí podílel Jakub Voráček.

Povedený večer prožil brankář Ondřej Pavelec. Gólman Atlanty pomohl sedmadvaceti úspěšnými zákroky k výhře Trashers nad New York Rangers 3:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Atlantě patří ve Východní konferenci osmé místo s náskokem jediného bodu před devátou Carolinou.

Boston - Detroit 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Branky: 18. Krejčí - 2. a 37. Bertuzzi, 4. Cleary (Hudler), 22. Hudler, 37. Zetterberg, 54. Holmström (Hudler). Střely na branku: 26:34. Diváci: 17.565

New Jersey - San Jose 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 50. Rolston (Eliáš), 57. Kovalčuk - 47. Marleau. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.102

New York Islanders - Pittsburgh 9:3 (4:0, 4:2, 1:1)

Branky: 20. a 58. Grabner (na první Martínek), 34. a 38. Moulson, 9. Hamonic, 13. Joensuu, 18. Parenteau, 24. Tavares, 24. Haley - 27. Letang, 30. J. Staal, 48. Kennedy. Střely na branku: 36:38. Diváci: 12.888

Calgary - Anaheim 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 24. Bourque, 24. O. Jokinen, 46. Iginla, 49. Glencross - 14. a 28. S. Koivu, 31. McMillan, 58. Selänne, 65. Fowler. Střely na branku: 25:30. Diváci: 19.289

Atlanta - New York Rangers 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 55. a 58. E. Kane, 12. Stewart - 21. M. Staal (Prospal), 42. Dubinsky. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 35:29. Diváci: 15.093

St. Louis - Minnesota 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 41. a 47. Backes, 2. Berglund, 16. McDonald (R. Polák) - 22. a 41. Clutterbuck (na první Havlát), 3. Brunette, 60. Havlát, rozh. nájezd Madden. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.150

Dallas - Chicago 4:3 po sam. nájezdech (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 40. a rozh. nájezd B. Richards, 36. Robidas, 41. Morrow - 4. P. Kane, 5. Seabrook, 13. Sharp. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.569

Columbus - Colorado 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 28. Nash (Voráček), 35. Brassard, 60. MacKenzie - 16. Dupuis. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.408