Dva góly obránce Židlického v NHL na výhru New Jersey v Torontu nestačily

Český obránce Marek Židlický předčil v dresu New Jersey všechny své spoluhráče v útoku, vstřelil v utkání NHL na ledě Toronta dvě branky, ale Maple Leafs ve třetí části zápas otočili na 4:2. V bráně Pittsburghu chyběl Tomáš Vokoun, ale zato se do sestavy Penguins vrátil Malkin a spolu s Crosbym zařídil výhru 4:3 nad Tampou Bay. Za Lightnings si v premiéře v NHL připsal asistenci Palát.

Pátý zápas bez vítězství v řadě pro New Jersey neodvrátil ani Marek Židlický. Na snímku přihlíží další brance v Hedbergově síti | Zdroj: Reuters

Hokejisté z nejlidnatějšího kanadského města začali před domácími diváky utkání lépe a po první dvacetiminutovce vedli. Ve druhé třetině ale mezi 26. a 32. minutou zápas dvěma góly otočil Marek Židlický, který byl po skončení vyhlášen třetí hvězdou večera.

Toronto ale nesložilo zbraně a během úvodních deseti minut posledního dějství třemi góly zvrátili nepříznivý vývoj na svou stranu. Devils nevyhráli už popáté za sebou.

Do sestavy Pittsburghu se vrátil po desetidenní pauze způsobené otřesem mozku ruský kanonýr Jevgenij Malkin a gólem přispěl k vítězství 4:3 nad Tampou Bay. Na druhou branku hostujícího týmu nahrával při svém debutu v nejprestižnější zámořské hokejové soutěži Ondřej Palát.

Jednadvacetiletý odchovanec Vítkovic byl přitom do floridského celku povolán z farmy Syracuse Crunch z nižší soutěže AHL až v pondělí.

NHL:

Toronto - New Jersey 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 11. Kadri, 41. McClement, 48. MacArthur, 50. Kessel - 26. a 32. Židlický. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19 435.

Los Angeles - Nashville 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 26., 45. a 45. Carter, 48. Richards, 51. King - 54. G. Bourque (Erat). Střely na branku: 16:19. Diváci: 18 118.

Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 21. Vermette, 27. Yandle, 43. Doan, 48. Stone, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson - 11. Beleskey, 40. Getzlaf, 42. Perry, 47. Ryan. Střely na branku: 40:31. Diváci: 11 024.

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 5. Kunitz, 46. Malkin, 48. Crosby, 60. Neal - 23. a 60. Stamkos, 32. Pyatt (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 656

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít