Dva góly Tlustého v NHL a Carolina porazila 4:2 New Jersey

Hokejisté Caroliny zvítězili v nočním utkání NHL nad New Jersey 4:2, dvěma brankami se na tom podílel český útočník Jiří Tlustý, který si tak za poslední dva zápasy připsal šest kanadských bodů. Podruhé za sebou byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Poprvé v sezóně skóroval útočník Caroliny Jiří Tlustý v minulém utkání ve Philadelphie | Zdroj: ČTK

Tlustého branka ze 48. minuty byla vítězná, poslala totiž Hurricanes do vedení 3:2. Eric Staal zamíchal kotoučem za bránou, poslal puk do prostoru pravého kruhu a Jiří Tlustý se z první nemýlil.

Devils ještě zkoušeli v závěru utkání power-play, hosté ale místo toho vstřelili pojišťovací branku, a znovu to byl Jiří Tlustý. V dresu poražených si po jedné asistenci připsali Patrik Eliáš a Marek Židlický.

Stejně jako Jiří Tlustý byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen také Jakub Voráček, který se dvěma asistencemi podílel na výhře Philadelphie 3:2 ve Winnipegu. Poprvé jeho nahrávku zpracoval Brayden Schenn, podruhé přihrával Voráček na vítěznou trefu Tyei McGinnovi. V poslední třetině utkání se v bráně Jets objevil Ondřej Pavelec, z 11 střel jednou inkasoval.

Do střelecké listiny se zapsal také Jaromír Jágr, který přispěl k výhře Dallasu na ledě Edmontonu 4:1. Hvězdný útočník dal čtvrtou branku v sezoně a v historické tabulce střelců NHL přeskočil Luka Robitaillea a je s 669 vstřelenými brankami desátý.

NHL:

New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 16. Kovalčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 48. a 60. Tlustý, 22. J. Jokinen, 39. Dwyer. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17 625.

Boston - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 49. Krejčí, 59. Horton, 60. Marchand - 11. Hagelin, 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodující sam. nájezd Callahan. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17 565.

Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18 429.

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 55. a 59. Hedman, 60. Salo - 20. B. Gionta (Plekanec), 29. Subban, 39. Moen, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 24:34. Diváci: 19 204.

Florida - Washington 5:6 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 29. a 39. Huberdeau, 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias, 47. Alzner - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner, 31. Hendricks, 55. Fehr, 58. Ovečkin, 61. Brouwer. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15 340.

Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 15. a 60. Ladd - 9. B. Schenn (Voráček), 18. Timonen, 45. McGinn (Voráček). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 18 minut, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15 004.

Nashville - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. C. Wilson. Střely na branku: 25:25. Diváci: 17 113.

Chicago - Anaheim 2:3 po sam nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Leddy, 31. Saad - 24. Getzlaf, 58. Cogliano, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 30:31. Diváci: 21 188.

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 13. Hall - 25. Dillon, 41 Nyström, 56. Jágr, 58. Garbutt. Střely na branku: 36:29. Diváci: 16 839.

Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Bieksa, 30. Hansen - 34. Setoguchi. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18 910.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít