Dvacítka udržela na MS postupovou šanci, když smetla Rakousko

Čeští hokejisté do dvaceti let zvítězili ve svém třetím vystoupení na světovém šampionátu nad Rakouskem 7:1. O vítězství rozhodli svěřenci Jaromíra Šindela na ledě v kanadské Regině ve druhé a třetí třetině, kdy dali šest gólů. V posledním utkání základní skupiny B ale musí pro udržení šancí porazit silné Rusko.

Roman Horák bojuje před rakouskou brankou

Roman Horák bojuje před rakouskou brankou | Zdroj: ČTK

Trvalý tlak národního týmudlouho končila střelami zdálky nebo v rozích. Výjimkou byla šance Vincoura, který trefil ve druhé minutě tyč. Až přesilová hra v 15. minutě vedla ke gólu. Hned po vhazování se dostal k puku Knotek a švihem nad lapačku přesně trefil. Ale Rakušané za 77 sekund vyrovnali, když Sedláček neudržel ránu Kristlera, kterou lehkým obloučkem dorazil přesně  k tyči Heinrich.

Především přesilové hry byly klíčem k úspěchu Čechů, kteří stejně jako proti Finům neproměňovali jednu šanci za druhou. Třígólový náskok dala českému týmu první přesilovková řada, která obstarala všechny trefy ve druhé části.

Smolařem duelu byl rakouský obránce Zorec, který byl třikrát na trestné  lavici a pokaždé se vrátil předčasně. Naposledy v 52. minutě, kdy se prosadil Kousal. Konečnou podobu výsledku určila až Ostřížkova přesná střela.

Česká republika - Rakousko 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Knotek (Káňa), 24. Novotný (Roth, Nestrašil), 32. Roth (Nestrašil, Kubalík), 40. Nestrašil (Kousal, Roth), 50. Kubalík (Kovář, Gudas), 52. Kousal (Kubalík, Novotný), 57. Ostřížek (Roth, Knotek) - 16. Heinrich (Kristler, Komarek). Rozhodčí: Kaval (USA), Piechaczek (Něm.) - Traub (Kan.), Tvrdoň (SR). Vyloučení: 3:8. Využití: 5:0. Diváci: 5334.