Dvě třetiny jsem se po ledě potácel, řekl po zápase v Plzni sparťanský hrdina Jan Buchtele

Třetí díl semifinálové série mezi hokejisty Plzně a Sparty přinesla znovu třeskutou bitvu. Z té vyšli jako vítězové Pražané. Na západě Čech vyhráli 4:2 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Výraznou roli v utkání sehráli dva navrátilci do sestav obou týmů.

Útočník hokejové Sparty Jan Buchtele se raduje z branky v semifinálovém utkání v Plzni | Zdroj: ČTK

„Dvě třetiny jsem se po ledě tak nějak potácel. Postupně se to samozřejmě trochu zlepšovalo,“ hodnotil svůj výkon po pětizápasové pauze zaviněné zraněním sparťanský útočník Jan Buchtele.

Zlepšovalo se to natolik, že se dokonce dokázal zapsat do listiny střelců a pomohl tak Spartě k vítězství i gólově. I kdyby ale nedal branku, byl by spokojený, protože zahrát si v utkání a ne se na něj muset jen dívat, bylo pro Buchteleho odměnou samo o sobě

00:00 / 00:00

Navrátilci do sestav Jan Buchtele a Tomáš Pospíšil byli halvními postavami svých týmů ve třetím semifinále mezi Spartou a Plzní

„Musím říct, že když člověk nehraje, je to daleko větší záběr. Na ledě vím, že s tím můžu něco udělat, ale na tribuně jsou to větší nervy,“ usmíval se Jan Buchtele.

Do dějin zápasu se výrazně zapsal i navrátilec do plzeňské sestavy. Tomáš Svoboda se zranil v posledním duelu série s Olomoucí a hned ve svém prvním vystoupení v semifinále patřil mezi nejlepší hráče Škody. Hodně mu k tomu pomohla i branka, kterou dal už v desáté minutě

„Když se hráči podaří prvních pár střídání, tak z něj všechno spadne a začne si daleko víc věřit. A to byl přesně můj případ,“ pochvaloval si Tomáš Svoboda, který se v utkání dokázal gólově prosadit ještě jednou.

Po celý zápas na něm nebyla znát herní pauza a on sám věří, že má dostatek sil na to, aby se podobně předvedl i v dalším duelu.

„Věřím, že mám něco natrénováno. Ta pauza nebyla zase tak dlouhá a doufám, že to nebude problém,“ dodal na závěr Pospíšil.

Čtvrtý semifinálový zápas se hraje v Plzni od 16 hodin a 45 minut.

Petr Kadeřábek, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít