Dvořák, Hejduk a Michálek v NHL skórovali

Hokejista Milan Michálek dal svůj první gól v dresu Ottawy. Ani branka českého útočníka ale Senátorům nepomohla. V utkání NHL podehli na vlastním ledě Pittsburghu 1:4. Letošní premiérový gól vstřelil také Radek Dvořák, ani on se ale nemohl radovat z výhry. Jeho Florida prohrála v Tampě 2:3. Trefil se i Milan Hejduk a přispěl k vítězství Colorada v Bostonu 4:3.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Milan Michálek sice otevřel v 16. minutě skóre zápasu, ale obhájci Stanley Cupu hned za minutu vyrovnali. Do konce druhé třetiny odskočili Senátorům už o dva góly a v závěrečné části přidali ještě čtvrtou branku. Tučňáci tak vyhráli čtvrté utkání na ledě soupeře za sebou. Výrazný podíl na tom měl i brankář Fleury, který pochytal 30 střel. Podobný vývoj mělo utkání v Tampě, která přivítala svého floridského souseda. Panteři se díky spolupráci Kamila Krepse a Radka Dvořáka dostali do vedení. Minutu před koncem první třetiny ale Stamkos vyrovnal. Hosté ještě jednou v zápase vedli, ale Blesky dokázaly znovu vyrovnat. O jejich výhře rozhodl šest minut před koncem Malone.

Z českých hráčů se gólově prosadil také Milan Hejduk, narozdíl od jeho krajanů se ale mohl radovat z výhry. Colorado zvítězilo v Bostonu 4:3. První body v letošní sezóně zaznamenal útočník Bruins David Krejčí, který si připsal dvě asistence.

Nevídaný obrat předvedli hokejisté Chicaga. Calgary vedlo po dvanácti minutách už 5:0, ale poté domácí rozjeli velkou stíhací jízdu. Třemi góly ve druhé třetině snížili na 4:5 a v 55. minutě vyrovnali. O svém vítězství rozhodli Blackhawks už po 26 sekundách prodloužení díky brance obránce Seabrooka. Chicago  tak zlikvidováním pětigólového manka vyrovnali největší comeback v dějinách NHL. V duelu mezi San Jose a Phoenixem zářili oba ruští brankáři - Žralok Jevgenij Nabokov a Kojot Ilja Bryzgalov. Ani jeden z nich nepustil za záda žádnou s celkem 56 střel. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější Phoenix díky Laurimu Korpikoskimu.

New York Rangers - Toronto 7:2 (2:1, 1:1, 4:1)

Branky: 21. a 54. Girardi, 42. a 59. Avery, 3. Callahan (Kotalík), 9. Redden (Prospal), 44. Gáborík - 20. Ponikarovsky, 38. Blake. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.200

Washington - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 10. Green, 15. Knuble - 29. Rolston, 54. Clarkson, rozhodující nájezd Langenbrunner. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.277

Tampa Bay - Florida 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 19. Stamkos, 48. St. Louis, 54. Malone - 9. Dvořák (Kreps), 26. Horton. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.126

Ottawa - Pittsburgh 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 16. M. Michálek - 27. a 38. Kennedy, 17. Guerin, 50. J. Staal. Střely na branku: 31:28

Chicago - Calgary 6:5 v prodl. (1:5, 3:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 18. Madden, 28. Kane, 35. Byfuglien, 35. Bolland, 55. Sharp, 61. Seabrook - 7. Boyd, 7. Nystrom, 8. Iginla, 11. Bourque, 12. Jokinen. Střely na branku: 40:20. Diváci: 20.074

Nashville - Edmonton 1:6 (0:4, 0:2, 1:1)

Branky: 40. Arnott - 14. a 20. Stortini, 8. Horcoff (Hemský), 12. Brule (Šmíd), 23. Cogliano, 38. Grebeškov. Střely na branku: 41:20. Diváci: 12.179

San Jose - Phoenix 0:1 po sam. nájezdech

Rozhodující nájezd: Korpikoski. Střely na branku: 26:30. Diváci: 17.562

New York Islanders - Los Angeles Kings 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 59. Moulson - 39. Kopitar, 46. Doughty. Střely na branku: 29:22. Diváci: 12.145

Boston - Colorado 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky: 28. Recchi, 31. Wheeler (Krejčí), 47. Ryder (Krejčí) - 7. Hejduk, 7. Hannan, 34. Svatoš, 37. Jones. Střely na branku: 32:22. Diváci: 16.393