EHT: Čeští Hokejisté prohráli v Malmö s Finskem 0:3

Čeští hokejisté druhý zápas na Švédských hrách prohráli. V Malmö podlehli Finsku 0:3 a v průběžném pořadí seriálu Euro Hockey Tour klesli na třetí místo. V závěrečném duelu se zítra od třinácti hodin utkají s Ruskem.

Tomáš Hertl v souboji s finskými hokejisty

Tomáš Hertl v souboji s finskými hokejisty | Zdroj: Reuters

Do zápasu vstoupili velmi dobře Finové, kteří skórovali už ve 2. minutě, kdy se šťastně prosadil Lajunen. I Češi se dostávali do šancí, ale gólově se neprosadili a první část tak prohráli 0:1.

Trenér Hadamczik ale nebyl spokojený hlavně s druhou třetinou, ve které dostali jeho svěřenci další dvě branky. O tom, že rozhodla nepovedená druhá třetina, věděl i kapitán české reprezentace Jiří Novotný.

00:00 / 00:00

S Jiřím Novotným mluvil po zápase s Finskem Petr Kadeřábek

„Ten zápas se zlomil, když jsme se nechali třikrát nebo čtyřikrát v řadě vyloučit a to nás stálo hodně sil. Neměli jsme pohyb, Finové nás dostali pod tlak,“ glosoval po zápase Novotný.

V poslední třetině se na led dostali i obránci Němec a Krejčík, kteří přišli místo Nakládala s Mojžíšem. Hadamczik měnil sestavu i v útoku, kam přišel Petružálek místo Adamského.

V neděli se od třinácti hodin utkají čeští hokejisté s Ruskem.

Švédské hokejové hry v Malmö:
Finsko - ČR 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Lajunen, 31. Hietanen (I. Filppula, Haataja), 33. Savinainen (Hytönen, Lajunen)
Rozhodčí: Nord, Sjöqvist - Dahmén, Käck (všichni Švéd.)
Vyloučení: 4:6, využití: 1:0
Diváci: 1726
Finsko: Metsola - Hietanen, Mäenpää, Lajunen, Niskala, Kousa, Väänänen, Kukkonen, Ohtamaa - Haataja, I. Filppula, Salminen - Aaltonen, Hytönen, Osala - Anttila, Koskiranta, Kiiskinen - Kuusela, Wirtanen, Savinainen
ČR: Salák - Krajíček, Barinka, Zámorský, Čáslava, Mojžíš (41. Krejčík), Nakládal (41. Němec) - Irgl, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedorost, Vondrka - Tenkrát, Vrána, Adamský (41. Petružálek) - T. Rachůnek, Hertl, I. Rachůnek

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít