Ekonomická krize soutěži prospěje, myslí si šéf hokejového svazu

Za několik málo hodin se na sedmi zimních stadionech rozeběhne nová sezóna nejvyšší hokejové soutěže. Fanoušci jsou odpočatí, hokejisté nabrali fyzičku a manažeři se zapotili při shánění peněz na zajištění chodu klubů. Všichni tedy mají jedno společné - netrpělivě vyhlížejí úvodní buly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Letní příprava na suchu byla tentokrát náročnou prověrkou nejen pro samotné hráče, ale také pro manažery jednotlivých klubů, kteří horko těžko dávali dohromady korunky nutné k přežití začínající sezóny. Přitom někteří z nich ještě ani teď nemohou mít klidné spaní, a tak jsou asi rádi, že soutěž startuje a že víc než o penězích už se bude mluvit a psát o samotném hokeji.

Na to se těší také předseda hokejovéhlo svazu Tomáš Král: "To léto je takové ožehavé ohledně té ekonomiky, je to pro kluby vždycky nejtěžší období. Teď už jdeme na hokej a já věřím, že nadcházející sezóna bude pro lidi zajímavá."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ekonomická krize soutěži prospěje, myslí si šéf hokejového svazu

Copak už se někdy někdo před začátek extraligy odvážil prohlásit, že soutěž bude nekvalitní, nudná a nezajímavá? Skeptik by mohl prohlásit, že nikoli. Je tu ale jeden argument, který určitě hraje do karet optimistům: "Myslím, že trendem posledních let je, že už tu nejsou kluby, které by vyčnívaly. To samozřejmě souvisí s tou výší rozpočtů, protože historicky byly vždycky dva tři kluby, které měly ty rozpočty diametrálně odlišné od zbytku. Teď se to srovnalo a v tomhle směru, řekl bych, se ta zhoršená ekonomická situace svým způsobem přispěje k vyrovnanosti a atraktivnosti té soutěže," přichází s téměř kacířskou myšlenkou Král.

On sám byl spolutvůrcem jedné z novinek letošní sezóny - klub, který se stane vítězem základní části ou tú extraligy, získá od hokejového svazu trofej nazvanou Prezidentský pohár. "Finanční odměna s tím zatím spojená není, jde o ocenění prvních tří týmů základní části, protože máme za to, že je třeba to ocenit, jelikož dlouhodobá část vytváří základ pro následující play-off. Můžeme se tím inspirovat ve všech hokejově vyspělých zemí. Teď jde o morální a věcné ocenění, a jestli se nám v budoucnu podaří Prezidentský pohár zobchodovat, tak jedině dobře," vysvětluje svazový předseda smysl nové trofeje.

Jako už dlouhá léta každou sezónou, i tou letošní vás Radiožurnál provede formou reportáží ze všech zápasů na všech stadionech. Na první výpravu S mikrofonem za hokejem vás pozveme ve středu 9. září v 19:05 hodin.

Aleš Procházka, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme