ELH: Karlovy Vary bojující o play off přivítají Třinec

Posypat si hlavu popelem a pak už se pekelně soustředit na bitvu o body s lídrem tabulky - takový je asi program karlovarských hokejistů před utkáním osmačtyřicátého kola Tipsport extraligy, o kterém bude řeč za chvíli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Energie Karlovy Vary | Foto: HC Energie Karlovy Vary

Kdybychom zkusili na dálku tipovat, kteří z hokejových fanoušků mají teď zvláště špatné spaní, pak by to asi vyhráli příznivci čtyř extraligových mužstev, která zápolí o bytí či nebytí v předkole play off. Teoreticky vzato - také hráči Karlových Varů by si měli co chvíli znepokojeně prohlížet tabulku.

Nejeden citově zainteresovaný hokejista vám sice zkusí tvrdit, že ani nezkouší mrknout na tabulku jedním očkem - neřku-li pak propočítávat, kolika bodů ještě bude zapotřebí k postupu. Ale útočník Energie Petr Kumstát přiznává.

Přehrát

00:00 / 00:00

ELH: Karlovy Vary bojující o play off přivítají Třinec

"Každý se podívá na tabulku a sleduje to." A přitom si pokud možno zarputile opakuje. "Pořád to máme ve svých rukou, je to jenom na nás." Předloňský mistr byl před letošní sezónou počítán mezi týmy, které by alespoň v předkole play off určitě neměly chybět. A přece zatím balancuje v tabulce na poloviční cestě mezi nadějí a zklamáním.

"Jsme tam hlavně kvůli domácím zápasům, kdy jsme nezískali tolik bodů, kolik jsme měli. Je to škoda, protože děláme hloupý chyby." A když se jich nakupí větší počet a bodíků v tabulce je poskrovnu, první na ráně bývá trenér. V případě karlovarské Energie tedy Antonín Stavjaňa.

"Nebyla to jeho chyba," ujišťuje útočník Lukáš Pech. "Snažil se s mužstvem něco dělat, bohužel vedení mělo jiný názor, že potřebujeme nový impuls. Tak jsme to respektovali. První, kde se hledá chyba, je u trenéra, což je, myslím si, blbost. Za to můžeme my hráči, my hrajeme na ledě. Za výsledky neseme odpovědnost my, ne trenér."

Ale na dlouhé meditace o zodpovědnosti není čas. Na dveře karlovarské kabiny neodbytně klepe extraligový finiš. A na hráčích je, aby si honem vybavili některá důležitá písmenka hokejové abecedy, na která předtím občas pozapomněli.

"Takhle chceme hrát celou sezonu. Není to tak, že když nám zbývá pět zápasů, tak budeme něco měnit. Už to musíme jenom ubojovat," věští Petr Kumstát. A třeba právě dnešní předehrávka 48-tého kola s Třincem může být hokejovou bitvou pro silné nervy. Soudě i podle toho, že v posledních čtyřech vzájemných zápasech ani jednou nestačilo na vítězství 60 minut hry.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme