ELH: Pardubice přejely Kladno, Zlín poprvé v sezoně bere tři body

Čtyři vstřelené branky a čisté konto brankáře Martina Růžičky v utkání proti Kladnu zajistily Pardubicím suverénní vítězství ve 4. kole hokejové Tipsport extraligy. Dařilo se také Zlínu, který v zápase s Karlovými Vary zaznamenal první tříbodový zisk v letošní sezoně.

Úvodní utkání předkola play off hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrané 1. března v Kladně. Jan Dalecký z Kladna (vlevo) a Petr Mocek z Pardubic. | Zdroj: ČTK

Kladenským se v utkání na ledě Pardubic podařilo odolat mohutnému náporu domácích z úvodu utkání a do přestávky udrželi bezbrankový stav. Druhá perioda už ale vyzněla jednoznačně ve prospěch Východočechů, kteří byli dravější a důraznější před oběma brankami. Na rozdíl od svého soupeře navíc velmi dobře zvládali přesilové hry.

Jednu z nich zužitkoval ve 24. minutě Zohorna, o další tři minuty později se pro změnu v oslabení prosadil Marha. Na 3:0 zvýšil za tým kouče Venery v další početní výhodě Nosek.

Kladnu se nedařilo projít přes pozorně hrající pardubickou obranu, dvě minuty před koncem navíc Benák počtvrté rozradostnil domácí diváky a zároveň pečetil konečné skóre 4:0. Pardubice tak potvrzují dobrou formu v úvodu sezony, kdy se v tabulce nacházejí na druhé příčce.

Slavia v čele tabulky

Ještě o dva body lépe než Pardubice je na tom pražská Slavia, která v nedělním klání proti Hradci Králové získala dva body za vítězství v prodloužení. Utkání mnoho zajímavých příležitostí nenabídlo, ani jeden z týmů nepředváděl nijak oslnivý výkon.

Skóre zápasu otevřel po pohledné akci ve 24. minutě Jaroslav Bednář, ve třetí třetině ale hosté díky trefě unikajícího Mertla vyrovnali. Po 60 minutách tak utkání v O2 aréně vítěze nemělo, na řadu proto přišlo prodloužení. V jeho závěru využil početní výhodu Jelínek, který tak rozhodl o další výhře ‘sešívaných‘ v novém ročníku.

Zlín přehrál Vary

Po dvou porážkách v řadě dokázali zlínští hokejisté znovu zvítězit. V souboji s Karlovými Vary sice i ve čtvrtém zápase aktuálního ročníku inkasovali jako první, kromě branky Fleka z první třetiny utkání už ale svému soupeři skórovat nedovolili.

Moravané byli povětšinou aktivnějším celkem, gólově vyjádřit to však dokázali až v prostřední části díky Honejskovi, na kterého později navázali ještě Valenta a při power-play hostů Čajánek. Západočeši si tedy připisují třetí prohru v řadě, tentokrát podlehli 1:3 na ledě Zlína.

Kometa vyhrála ve Vítkovicích

Třikrát se podařilo brněnské Kometě dostat na ledě Vítkovic do vedení, až na trefu Káni ze začátku třetí dvacetiminutovky ale domácí nedokázali odpovědět. Hosté tak ze souboje vytěžili bodové maximum, jejich pasivita z úvodních minut tomu však rozhodně nenapovídala.

Hra se často odehrávala před brankou hostů, kteří se ale rychlými brejky dokázali prosadit. Vítkovicím k bodům nepomohly ani dva gólové zápisy Jana Káni, jmenovce autora rozhodující branky Komety.

Zápas v Plzni rozhodly nájezdy

Opatrný hokej s minimem šancí nabízela divákům na plzeňském stadionu první část zápasu, ve kterém Indiáni přivítali třinecké Oceláře. Jako první se prosadili domácí, když střelu Petrušky dorážel za záda gólmana Hrubce Dvořák.

Druhá třetina nabídla velký tlak Západočechů, přesto to byli Třinečtí, kdo díky Zagrapanovi paradoxně vyrovnal. Oceláři se později dostali dokonce do vedení, devět minut před koncem o něj ale po spolupráci Pletky se Strakou přišli.

Vyrovnaný výsledek udrželi Moravané až do konce základní hrací doby, jenže v samostatných nájezdech ve třetí sérii rozhodl o vítězství posledních mistrů ligy Ondřej Kratěna.

Litvínov získal dva body v Chomutově

Až 17 vteřin před koncem dokázal Chomutov vyrovnat v zápase s Litvínovem na 2:2. V předchozích momentech severočeského derby se totiž za domácí prosadil pouze Jaroslav Svoboda, za hosty skórovali Lukeš s Pirošem.

Také v Chomutově tedy rozhodovaly až samostatné nájezdy. Litvínov si dovednostní soutěž o bod navíc vyzkoušel ve druhém utkán v řadě a stejně tak jako v pátek proti Liberci uspěl, když se v jeho dresu prosadili Lukeš s Hanzlem.

V Liberci padlo 11 branek

Gólově nejbohatší zápas nedělního programu hokejové extraligy viděli diváci v Liberci, jehož hráči bojovali o další body do tabulky s pražskou Spartou. Bílí Tygři se na začátku druhé dvacetiminutovky ujali už tříbrankového vedení, když se postupně trefili Bartek, Valský a po nádherné akci na jeden dotek Bulíř.

Hosté se ale nevzdali, a přestože ve druhé třetině ještě jednou inkasovali, vyrovnal Petr Ton ve 41. minutě na 4:4. Jenže pět minut před koncem si vzal slovo Tomáš Pospíšil. Liberecký forvard během půlminuty vrátil mužstvu zpod Ještědu dvoubrankové vedení.

Sparta sice deset sekund před závěrečnou sirénou snížila na rozdíl jediné branky, jednalo se ovšem pouze o korigování konečného výsledku 6:5 pro liberecké Bílé Tygry, kteří poprvé v sezoně vítězí před svými fanoušky.

4. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. T. Zohorna (T. Nosek, Benák), 27. Marha (Starý), 33. T. Nosek (Ďaloga, Benák), 58. Benák (T. Zohorna, T. Nosek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7132.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Bednář (Kadlec, P. Jelínek), 65. P. Jelínek - 49. Mertl (Červený, Frühauf). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2894.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. J. Káňa I (Burger, Valčák), 33. J. Káňa I - 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. J. Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Kempný (Brno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5132.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška), 59. Čajánek (O. Veselý) - 17. Flek (J. Látal, Grman). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Flek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3747.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Pitule), 51. Pletka (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Kratěna - 32. Zagrapan (Varaďa, Polanský), 43. Varaďa (Peterek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5049.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 6:5 (1:0, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Bartek (Bulíř), 22. Bulíř (Filippi, Pospíšil), 29. Valský (Pospíšil, Nedvěd), 34. Nedvěd (Vampola), 56. Pospíšil (Bulíř, Filippi), 57. Pospíšil (Nedvěd) - 29. Pech (Kumstát), 31. T. Rachůnek (Piskáček), 37. Buchtele (Sičák), 41. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 60. Buchtele (Rolinek, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4362.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít