ELH: Poslední Chomutov si na nepřízeň fanoušků stěžovat nemůže

Dalo by se očekávat, že mužstvo, které je v tabulce hokejové extraligy beznadějně poslední, bude hrát svoje domácí zápasy před hrstičkou netrpělivých a podrážděných fanoušků. Jenomže v případě Chomutova to neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 14. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Chomutovem a Karlovými Vary. Zleva brankář Energie Tomáš Závorka, útočník Martin Zaťovič a chomutovský útočník Štěpán Hřebejk | Zdroj: ČTK

Diváků na tribunách tamější arény neubývá a ti, kteří přijdou, nešetří sympatiemi ke svému týmu. Co říká na tento vzácný přírodní úkaz kapitán chomutovských Pirátů, Luboš Bartečko.

„Nezažil jsem to nikde. Jak se k tomu staví a žijí s námi, to je velké pozitivum. Teď je na nás, abychom jim to vrátili a udrželi extraligu i pro příští rok.“ Právě o tom mohl přemýšlet Luboš Bartečko ještě nedávno na tribuně, když musel nuceně odpočívat vinou svého zranění.

Přehrát

00:00 / 00:00

ELH: Poslední Chomutov si na nepřízeň fanoušků stěžovat nemůže

Teď už znovu funguje na ledě i v chomutovské kabině a připouští, že jako kapitán týmu, který se musí dívat na unikající extraligový peloton z velké dálky, nemá zrovna záviděníhodnou roli.

„Není to jednoduché, hlavně v průběhu zápasu. Náš největší problém byl ten, že když jsme dostali rychlý gól, v první třetině nebo v prvních deseti minutách, tak šla psychika mužstva hodně dolů. Úplně jsme odbočili od systému, který jsme měli hrát, začali jsme panikařit a už se to valilo.“

Pozvednout psychiku mužstva, které se trápí na chvostu extraligové tabulky, přišel před pár týdny trenér Josef Turek. I pod jeho vedením jsou získané body pro chomutovský celek vzácným artiklem, ale nad otázkou, jak působí na mužstvo jeho přítomnost, se Luboš Bartečko netváří nijak rozpačitě.

Hokejista Viktor Ujčík ukončil kariéru

Číst článek

„Je stále pozitivní, věří, že mužstvo má na víc a snaží se nám pomoc. Určitě je přínosem,“ říká chomutovský kapitán. „Máme za sebou dvouměsíční společnou práci a nějaký posun tam určitě je. Poslední zápasy ukazují, že mužstvo v sobě jiskru má,“ dodává chomutovský trenér.

Potvrdí jeho slova i dnešní utkání šestatřicátého kola v Liberci? Nejenom na tuto otázku dá odpověď náš pořad S mikrofonem za sportem, který začíná v 18,10.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme