ELH: Rozdíl mezi osmým a jedenáctým týmem je pouhý jeden bod

V zápasech 46. kola Tipsport extraligy se opět zdramatizoval boj o první desítku týmů, které postoupí do play-off. Rozdíl mezi osmými Karlovými Vary a jedenáctým Litvínovem je pouze jeden bod. Klidně nemůžou spát ani hráči Slavie, které od jedenáctého místa dělí pouhých pět bodů.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Vedoucí tým extraligy na jihu Čech zklamal. Po bezbrankové první třetině vstřelili domácí ve druhé části dvě branky a třetí přidali hned v úvodu závěrečného dějství. Třinečtí se prosadili až v poslední minutě za rozhodnutého stavu, když čisté konto překazil českobudějovickému Kovářovi Růžička.

Branky a nahrávky: 26. Novák (Vydarený), 37. L. Květoň (Gulaš, Kolarz), 41. Ptáček (L. Květoň, Langhammer), 54. R. Pšurný (Šimánek) - 60. M. Ružička (Seman). Rozhodčí: Homola, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5300.
České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Heřman. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Richter, Zíb, Lojek, Hudec, Krajíček - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Polák, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Brněnská Kometa si zkomplikovala pozici v boji o předkolo play-off. V Liberci tahala celé utkání za kratší konec a Bílí Tygři potvrdili své tabulkové postavení. Rozhodující gól vstřelil v poslední minutě druhé třetiny Bartovič, který těsně před odchodem týmů do šaten zvýšil na rozdíl tří gólů.

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Kudrna), 23. Klimenta (Vak), 32. Klimenta (Moravec), 40. Bartovič (Moravec, Podkonický), 55. Vak (Čakajík) - 27. Dlouhý (Jakub Svoboda, Brabenec), 52. R. Hruška (Kvapil). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kalivoda, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7008.
Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Říha - Kudrna, Dušek, Špaček - Klimenta, Vak, Víšek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Ondřej, Vantuch, Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Kometa Brno: Hovi - Stehlík, Houdek, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Dlouhý, Jakub Svoboda. Trenéři: Lubina a Číhal.

HC Vítkovice Steel - HC Vagnerplast Kladno 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Asi největší překvapení šestačtyřicátého kola Tipsport extraligy se zrodilo ve Vítkovicích. Předposlední Kladno drželo celý zápas s favoritem krok a deset minut před koncem díky šikovné teči Bicka vyrovnalo i skóre. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a v nájezdech měli lepší mušku domácí. Přesto můžou být kladenští se ziskem bodu spokojeni.

Branky a nahrávky: 6. Hlinka (Ujčík, Káňa), rozhodující nájezd Ujčík - 51. Bicek (Šmach, D. Růžička). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3856.
Vítkovice: Prusek (na nájezdy Šindelář) - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Szturc - J. Sýkora, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Hlinka, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Kladno: Falter - Kameš, J. Drtina, D. Růžička, Šmach, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Janků, Bílek, Bělohlav - S. Treille, Kotrla, Látal - Hovorka, Eberle, Valský (25. Melka). Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Úvod zápasu patřil hokejistům Zlína, kteří se dostali i do vedení, když se v oslabení prosadil zkušený Leška. Domácí odpověděli až v závěrečné třetině. Během šesti minut otočili skóre zápasu a v poslední minutě utkání pečetil jejich výhru do prázdné branky soupeře Lukeš. Litvínovu patří po šestačtyřicátém kole extraligy jedenáctá příčka, ale na osmé Karlovy Vary ztrácí pouhý jeden bod!

Branky a nahrávky: 43. Jánský (Švarný, Černošek), 46. Kubinčák (V. Hübl), 60. Lukeš (Stříteský, Jánský) - 11. Leška (Galvas). Rozhodčí: Hodek, Trombík - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3981.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Stříteský, Skuhrovec, od 27. min. navíc Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Hanzl, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

V dresu domácího týmu se naposledy představil útočník Duda a měl největší podíl na vítězství Indiánů. Ti po první třetině prohrávali 0:2 a nevypadalo to na další posun za vysněným předkolem play-off. Ale v polovině zápasu se Duda podílel na kontaktním gólu Dreslera a tři minuty před koncem zápasu vstřelil vítězný gól po přihrávce Heřmana. I celková bilance Dudy v plzeňském dresu je mimořádná. V pětadvaceti zápasech získal osmadvacet bodů, když vstřelil 16 gólů a na dalších 12 přihrál.

Branky a nahrávky: 34. Dresler (Dvořák, Duda), 42. Modrý (Svačina), 57. Duda (M. Heřman) - 3. Rákos (Kousal), 17. Nakládal (Koukal). Rozhodčí: Minář, Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 8236.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St.Pierre - Vostřák, Vlasák, Svačina - Duda, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - T. Rachůnek, Haman, Plášek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Nakládal, Mezei, Jillson, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Kůrka, Buchtele, Bartek - Zohorna, Špirko, Pineault - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Hosté v Karlových Varech dvakrát vedli, ale Západočeši dokázali pokaždé vyrovnat. I když se nemohli dlouho prosadit. Nepomohly jim k tomu ani přesilové hry, kterých hráli dohromady devět. Slavia se dostala do vedení v závěru první třetiny, ale další góly padaly až na konci třetí části. Nejdříve vyrovnal Sailer, aby dvě minuty před koncem poslal červenobílé znovu do vedení Svoboda. Energie ale zabojovala a minutu před koncem vyrovnal Nosek, i když jeho gól musel posvětit videorozhodčí. V nájezdech pak měli lepší mušku karlovarští a získali tak druhý bod.

Branky a nahrávka: 52. Sailer (Pech, Nosek), 59. Nosek (Skuhravý, Kumstát), rozhodující nájezd Skuhravý - 19. Pospíšil (Sklenář), 58. T. Svoboda (Vašíček, Roth). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:9, navíc M. Kopřiva (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4025.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Vachovec, Zucker, T. Rohan. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Barák, Kolařík, Žižka, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Dlouho to vypadalo na další ztrátu Sparty, ale nakonec se překvapení v Holešovicích nekonalo. Mladá Boleslav dvakrát vedla, ale Sparta dokázala vždy odpovědět a nakonec i stav utkání otočit. Bruslařský klub v závěru odvolal i brankáře, ani to mu nepomohlo. Naopak, domácí do prázdné branky potvrdili své vítězství.

Branky a nahrávky: 26. Smoleňák (Bartánus), 31. Broš (Vykoukal, Ton), 44. Bartánus (Karpov, Philipp), 60. Ton - 5. Pabiška (Macháček, Vrbata), 29. Vrbata. Rozhodčí: Blecha, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3239.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Ton, Broš, Kratěna - Bartánus, Smoleňák, Koreis - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Dragoun, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Lehikoinen - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Tvrdík, Pabiška - Hyka, Štefanka, Bahenský - Gajovský, Plodek, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít