ELH: Slavia porazila Karlovy Vary a přiblížila se vedoucí Spartě

Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 25. kola extraligy Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Pražané popáté za sebou vyhráli a dotáhli se na dva body za první Spartu. Rozhodující gól zaznamenal útočník Jaroslav Bednář, jenž byl jediným úspěšným exekutorem.

David Skokan ze Slavie (vpravo) a Jiří Doležal z Karlových Varů

David Skokan ze Slavie (vpravo) a Jiří Doležal z Karlových Varů | Zdroj: ČTK

Do sestavy domácích se po měsíční odmlce zaviněné zraněním vrátil Tomica, nadále však scházel kapitán Kadlec. V 17. minutě zatlačila Slavia hosty před Závorku a poté, co Knot od modré čáry nastřelil Tomicu, uspěl v pádu dorážející Kolář.

Druhá třetina byla v režii Karlových Varů. Nejprve se blýskl efektně lapačkou Furch proti rychlému příklepu Doležala z mezikruží. V 28. minutě gólman Slavie zneškodnil maskou Zuckerovu bombu, ale jen pár vteřin nato skončil pokus Drtiny na brankové konstrukci, Vachovec dokázal zkrotit odražený kotouč a snadno vyrovnal.

Na začátku 51. minuty Bednář se štěstím projel téměř celým kluzištěm, nabil Krenželokovi a bylo to 2:1. Radost Pražanů měla ale jepičí život. Jen o 15 vteřin později pláchl slávistům Zaťovič a přesnou ranou pod horní tyč rozesmutnil Furcha.

V prodloužení brzy fauloval Bičánek, jenže poměr sil na ledě záhy vyrovnal Kolářův prohřešek. V závěru přidávané pětiminutovky fauloval ještě Šenkeřík a hostující bek Bičánek rozezvučel znovu brankovou konstrukci za Furchovými zády. V nájezdech se pak dokázal prosadit jen Bednář.

Hokejová Tipsport extraliga - 25. kolo:

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kolář (Tomica, Knot), 51. Krenželok (Bednář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 29. Vachovec (J. Drtina), 51. Zaťovič (Šmach).
Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití.
Diváci: 3056.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Chalupa, Kolařík, Knot - Kolář, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Krenželok - Klhůfek, Micka, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, Kverka, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít