ELH: Sparta prohrála v Kladně, Hradec vyhrál derby v Pardubicích

Vedoucí tým hokejové extraligy Sparta Praha prohrál ve 33. kole na ledě předposledního Kladna 4:5 v prodloužení. V dalších zápasech vyhrál Hradec Králové derby v Pardubicích 5:3 a Kometa Brno porazila v přímém souboji o třetí místo Plzeň 5:1.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle inkasuje jednu z branek v Kladně

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle inkasuje jednu z branek v Kladně | Zdroj: ČTK

Nový kouč kladenských Rytířů Jiří Čelanský prožil úspěšnou domácí premiéru a to hned proti vedoucímu celku tabulky. Jeho svěřenci dokonce vedli nad Spartou už 4:0 a vyhnali z branky Tomáše Pöpperleho, kterého nahradil Novotný.

Ve třetí třetině ale ukázala Sparta svou sílu. Po čtyřech minutách už to bylo jen o dva góly a ve 47. minutě snížil na jednobrankový rozdíl Bahenský. O tříbodový zisk přišlo Kladno při power play Sparty devět vteřin před koncem, kdy se prosadil z dorážky Buchtele. Výhru domácím ale zařídil Kaberle, který si v nasazení najel před branku na Kuchlerovu přihrávku a překonal Novotného.

Třetí východočeské derby bylo v Pardubicích vyprodané a mělo vynikající atmosféru, kterou pro své barvy začali postupně ovládat hosté z Hradce Králové. Už po deseti minutách zápasu vedli o dvě branky.

Domácí vrátil ještě v první třetině do hry Ďaloga, ale Hradec poté přidal další tři góly a bylo po zápase. Dvakrát se prosadil obránce Frühauf, náskok ještě zkorigovali Nosek a Zohorna, víc už ale domácí nestihli.

Brankář Karlových Varů Tomáš Závorka a Michal Bulíř z Liberce | Foto: ČTK

Do sestavy brněnské Komety se vrátil po více než tříměsíční přestávce po doléčení vleklého zranění útočník Pivko, jeho spoluhráči se dostali do vedení už v šesté minutě při přesilovce pět na tři.

Za dalších devět minut přidal další gól Hruška, za hosty ještě v první třetině snížil Duda. Pak už ale padaly góly jen do plzeňské branky, trefili se Burian, Kováčik, a Nosek. Závěr zápasu okořenil pěstní souboj Jana Káni s plzeňským obráncem Boháčem.

Liberec vedl v Karlových Varech už 3:0, jenže od poloviny zápasu začal obrat domácího týmu, který nastartovala branka Bičánka. Balán pak snížil na rozdíl jediného gólu a v 54. minutě Vlach vyrovnal. Dokonalý obrat dovršil v 59. minutě Kytnár, který po nezištné přihrávce Látala vstřelil vítězný gól domácích.

Slavia se doma proti Zlínu dostala do vedení zásluhou Lukáše Žejdla, který v pádu ranou bez přípravy překonal gólmana Kašíka. V úvodu třetí části mohli hosté srovnat, ale Veselý při trestném střílení zkusil blafák do bekhendu, při kterém málo zvedl kotouč.

Hosté vyrovnali v přesilovce, když se po souhře s Leškou prosadil na bližší tyči Balaštík. To Pražané pak hráli 22 vteřin dokonce ve čtyřech proti třem, ale bez efektu. Místo toho tečoval Horákovo nahození na druhé straně clonící Köhler a dokonal obrat.

Jedinou branku utkání mezi Litvínovem a Třincem vstřelil v 38. minutě domácí obránce Filip Pavlík, který se v nejvyšší soutěži trefil vůbec poprvé. Gólman Pavel Francouz si připsal šesté čisté konto v sezoně, Oceláři už počtvrté za sebou venku neskórovali.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - PSG Zlín 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Žejdl - 51. Balaštík, 56. Köhler.
Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 29. Bičánek, 40. Balán, 54. Roman Vlach, 59. Kytnár - 4. Bulíř, 23. Valský, 26. Bartek.
Kometa Brno - Škoda Plzeň 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. T. Svoboda, 15. J. Hruška, 25. Burian, 36. Kováčik, 46. D. Nosek - 20. Duda.
ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 13. Ďaloga, 46. T. Nosek, 49. T. Zohorna - 10. a 41. Frühauf, 10. Vydarený, 16. Langhammer, 37. Šimánek.
Rytíři Kladno - Sparta Praha 5:4 v prodl. (2:0, 2:0, 0:4 - 1:0)
Branky: 14. a 28. Kuchler, 19. M. Hořava, 31. L. Procházka, 61. T. Kaberle - 42. I. Rachůnek, 44. P. Ton, 47. Bahenský, 60. Buchtele.
Verva Litvínov - Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 38. Pavlík.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít