ELH: Sparta vyhrála derby, Třinec porazil v boji o třetí místo Kometu

Hokejisté Sparty Praha vedou domácí Tipsport extraligu už o deset bodů, pomohlo jim k tomu nedělní vítězství 3:0 v derby se Slavií. Třinec v jiném zápase porazil brněnskou Kometu 3:0 a vystřídal ji na třetím místě tabulky.

Slávista Lukáš Krenželok se snaží obrat o puk Petra Kumstáta ze Sparty, na ledě Karel Pilař | Zdroj: ČTK

Sparta ovládla i druhé pražské derby se Slavií v této sezoně a to před rekordní návštěvou ročníku 13 082 diváků. Slavia nastoupila poprvé s posilou Róbertem Petrovickým, navrch ale měla Sparta a v páté minutě získala vedení zásluhou Formana.

Velkou šanci vyrovnat měl v úvodu druhého dějství Růžička, ale nadvakrát Pöpperleho nepřekonal. Slavia přišla od 38. minuty o kapitána Kadlece, který byl za nesportovní chování vyloučen do konce zápasu.

Pojistky se dočkala Sparta v 54. minutě, kdy při Skokanově trestu trefil Ton z levého kruhu levý horní roh Furchovy branky. Kanonýr domácích se ještě prosadil 49 sekund před koncem a připsal si svou 17. trefu v sezoně a jubilejní 100. gól Sparty v sezoně.

Dvěma góly se pod výhru Třince nad Brnem podepsal útočník Martin Růžička. Brankář Šimon Hrubec počtvrté v sezoně udržel čisté konto a počtvrté jím podpořil vítězství 3:0.

Zleva Tomáš Žižka z Brna a Jakub Orsava z Třince. | Foto: ČTK

Dvakrát se trefil také Petr Nedvěd v zápase s Vítkovicemi. Liberecký kapitán otvíral skóre a devět minut před koncem zvyšoval už na 5:1. Bílí Tygři využili čtyři přesilovky a snížili ztrátu na svého dnešního soupeře na tři body.

Karlovy Vary měly překvapivě navrch v zápase s Pardubicemi, nad kterými vedly po polovině hrací doby 2:1. Třetí gól přidal v 37. minutě z trestného střílení Zucker. Závěr zápasu se pak proměnil v exhibici hráčů z lázeňského města, kteří trestali soupeře rychlými protiútoky.

Plzeň si připsala čtvrtou domácí výhru za sebou, když si v repríze jarního finále proti Zlínu vybudovali rozhodující náskok třemi vstřelenými brankami v prostřední části. Rozhodl Jakub Lev, hosté zaznamenali obě své trefy ve vlastním oslabení.

Hradci Králové by dnes proti Chomutovu na tříbodový zisk při bezchybném výkonu Pavla Kantora, jenž si připsal třetí čisté konto sezony, stačil hned úvodní zásah, o který se hned v první minutě postaral útočník Tomáš Mertl. Piráti už znovu ztrácí na poslední příčce osm bodů.

Litvínov si proti Kladnu připsal třetí tříbodovou výhru po sobě, přeskočil Rytíře a posunul se do první desítky. Po dvou třetinách domácí vedli 3:0, hosté se dočkali až ve 42. minutě, když snížil Dalecký. V přesilové hře ale poté opět zvýšil Rosa, Kladenští už dokázali jen snížit.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 27. a 36. Martin Růžička, 8. Rákos.
Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 19. a 51. Nedvěd, 25. Filippi, 38. Čakajík, 41. Derner - 22. Kolouch, 57. Huna
Energie Karlovy Vary - ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 49. a 59. Hovorka, 15. Balán, 18. Zaťovič, 37. Zucker z tr. střílení, 48. Pohl - 26. T. Nosek, 55. Radil
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 54. a 60. P. Ton, 5. Forman.
HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 14. Jánský, 19. J. Černý, 23. Pšurný, 45. Rosa, 60. Ručinský - 42. Dalecký, 51. David Růžička
Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 1. Mertl, 22. Škoda, 31. Kudrna, 37. Podlešák
HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 34. Slovák, 37. Marcel, 39. Lev - 33. Kubiš, 49. F. Čech

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít