ELH: Sparta vyhrála v Kladně, Hradec uspěl v derby

Hokejisté Sparty Praha vyhráli ve 20. kole domácí extraligy na ledě Kladna 5:2, bodovali podesáté za sebou a po zásluze jsou stále v čele soutěže. Druhý zůstává Hradec Králové, jenž uspěl ve východočeském derby S Pardubicemi po výhře 2:1 po samostatných nájezdech.

Hradecký Jakub Langhammer se snaží před svou brankou odstavit Josefa Marhu z Pardubic | Zdroj: ČTK

Sparta otevřela v Kladně skóre už v 59. vteřině, kdy dostal prostor k zakončení Kumstát. Druhou branku přidali hosté po 25 vteřinách druhého dějství a při vyloučení Růžičky upravil už na 3:0 Ton. Domácí pak snížili, ale Přibyl vrátil Spartě tříbrankový náskok, který vydržel až do konce. Kladno nebodovalo v pěti utkáních za sebou, ve kterých skórovalo jen čtyřikrát.

Hokejisté Hradce Králové poprvé v historii vyhráli v nejvyšší soutěži východočeské derby, které se hrálo na místním zimním stadionu po 20 letech. Prestižní souboj sledovalo 7700 diváků a jako první se radovali domácí zásluhou Podlešáka. Ten ještě ochozům předvedl pěstní souboj s Cetkovským.

Hosté se dočkali vyrovnání v 51. minutě, kdy Radil zblízka přetlačil Kantora a vyrovnal. Rozhodčí si nechali ještě vyrovnávací branku potvrdit u kolegy u videa. Druhé derby v sezoně dospělo k penaltovému závěru, při kterém uspěl pouze domácí Kudrna, odchovanec Hradce a bývalý hráč Pardubic.

Bodová série hokejistů Litvínova pod novým koučem Radimem Rulíkem se nezasekla ani v Třinci a Severočeši po překvapivém vítězství 2:0 zabodovali pošesté v řadě. Vítězný gól vstřelil v oslabení Jakub Černý, brankář Pavel Francouz podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

To Chomutov při domácí premiéře nového trenéra Josefa Turka utrpěl debakl s Vítkovicemi 2:7 a prohrál pošesté za sebou. Svým druhým hattrickem v sezoně se na tom podílel slovenský útočník Rudolf Huna, který si připsal i jednu asistenci. Čtyři kanadské body nasbíral i Ondřej Roman.

Zlín vedl po dvou třetinách nad Slavií 3:2, ale Pražané v závěru základní hrací doby vyrovnali. V nájezdech rozhodl o výhře Zlína jediný úspěšný exekutor Antonín Honejsek. Domácím k výhře pomohl i brankář Kašík, který na nájezdy nahradil Horčičku.

Liberec si upevnil pozici v elitní desítce tabulky výhrou nad Karlovými Vary v prodloužení. O osudu utkání rozhodl gólem z 63. minuty liberecký obránce Jiří Hunkes. Brankář Marcel Melicherčík si připsal třetí čisté konto za sebou a neinkasoval již 196 minut.

Hokejisté Plzně porazili Kometu Brno 4:1 a v utkání plném osobních soubojů padaly branky pouze během přesilových her. V plzeňském dresu se blýskl gólem a dvěma asistencemi Ján Sýkora.

Hokejová extraliga - 20.kolo:
Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:5
Branky: 35. Hlaváč, 54. M. Hořava - 21. a 60. Rolinek, 1. Kumstát, 22. P. Ton, 36. Přibyl.
PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:3 po sam. náj.
Branky: 5. Čajánek, 25. Balaštík, 37. O. Veselý, rozhodující nájezd Honejsek - 22. a 27. Sklenář, 59. Valach.
Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:0 v prodl.
Branka: 63. Hunkes.
Mountfield Hradec Králové - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 po sam. náj.
Branky: 11. Podlešák, rozhodující nájezd Kudrna - 51. Radil.
Piráti Chomutov - HC Vítkovice Steel 2:7
Branky: 24. Divíšek, 36. D. Hruška - 29., 41., a 47. Huna, 8. Strapáč, 9. Szturc, 31. Svačina, 50. M. Hlinka.
HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:1
Branky: 28. Seman, 40. Kašpařík, 42. Pletka, 58. J. Sýkora - 19. T. Svoboda.
HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 0:2
Branky: 13. J. Černý, 30. Ručinský.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít