ELH: Sparta vyhrála ve Vítkovicích. Chomutov ukončil černou sérii

Hokejisté Sparty vyhráli jedenáctý z posledních dvanácti zápasů a dál vládnu extraligové tabulce. Ve 23. kole zvítězili na ledě ve Vítkovicích 5:2. Hostům se dařilo i v Brně, kde domácí Kometa prohrála s Litvínovem 2:3. Výhry se po osmi porážkách v řadě dočkal Chomutov.

Sparťanští hokejisté se radují za další výhry (ilustrační foto)

Sparťanští hokejisté se radují za další výhry (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Sparta zápas ve Vítkovicích rozhodla v první třetině. Na začátku 9. minuty dotlačil po objetí branky za Dolejšova záda puk Přibyl. Poté během 76 vteřin hosté přidali další dva góly.

Nejprve se po jednatřiceti sekundách trefil Forman. Jeho gólu předcházela skrumáž před domácí brankou a rozhodčí o ní dlouho debatovali nad videem. Zlom utkání pak dokonal střelou přes klubka těl Pilař.

Po Pilařově gólu se trenér domácích Peter Oremus rozhodl vystřídat brankáře. Dolejšovo místo obsadil zkušený Málek.

Sparta si ve třetí třetině vytvořila více šancí než v té první, efektivní ale tentokrát tak nebyla. V soubojích jeden na jednoho pravidelně vítězil náhradník Málek.

Vítkovický tým snížil ve 32. minutě po dorážce Svačiny. Stejný hráč se pak během čtyř minut radoval z gólu znovu, ještě před ním se však do střeleckých tabulek zapsal i hostující Pech.

V závěrečné třetině mohl naději domácích fandů naději na srovnání přiživit Huna. Pöpperle ale jeho zakončení na dlouhou ruku dokázal s notnou dávkou štěstí zneškodnit.

Poslední gólový moment přišel v 54. minutě. Forman nastřelil Málka do masky a dorážející Simon Simon puk pohotově dopravil do branky.

Kometa prohrála doma s Litvínovem

Hokejisté Komety ukončili porážkou s Litvínovem svou sérii šesti vítězných zápasů s plným bodovým ziskem na domácím ledě.

Severočechům ke třem bodům výrazně pomohly proměněné přesilovky, které hosté proměnili dvakrát. Povedený zápas odehrál Martin Ručinský. Dvaačtyřicetiletý útočník jeden gól dal a na dva přihrál.

Chomutov po osmi porážkách vyhrál

Bezchybným výkonem pomohl Pirátům k ukončení série osmi porážek v řadě brankář Martin Růžička. Ten do severočeského klubu zamířil ve středu z Pardubic.

Poslední tým tabulky dostal do vedení po krásné akci Jan Rutta. Svoji první trefu v probíhající sezoně zaznamenal třiadvacetiletý bek při přesilové hře. Při závěrečné power play soupeře pak přidal druhý gól Kubinčák.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky:
32. Svačina (Huna, Roman), 35. Svačina (Kudělka, Roman) - 9. Přibyl (Krejčík, T. Rachůnek), 9. Forman, 10. Pilař (Krejčík, J. Hlinka), 34. Pech (Kumstát, Philipp), 54. Simon (Forman, T. Rachůnek). Rozhodčí: Minář, Čech - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 7280.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška (Němec) - 5. Ručinský, 32. Jánský (Ručinský, Hübl), 34. Hübl (Ručinský). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Pešina - Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7029.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

42. Tesařík (Melenovský) - 19. Šimánek (Mertl, Dej), rozhodující nájezd Dej. Rozhodčí: Horák, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4007.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

26. Rutta (Divíšek, Pulpán), 60. Kubinčák (D. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5, navíc Hunkes (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3990.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

13. Hlaváč (Majeský), 29. S. Treille (Dragoun), 42. Dalecký (Hlaváč, Majeský). Rozhodčí: Jeřábek, Hrubý - Bádal, Pouzar. Rozhodčí: 5:3. Bez vyloučení. Diváci: 2874.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

9. Adamský (Martin Růžička), 20. Adamský (Hrabal, Martin Růžička), 36. Orsava (Polanský, Adamský), 46. Peterek (D. Květoň), 57. D. Květoň (Peterek, Hrubec) - 36. V. Růžička ml. (Kolařík, Žejdl), 46. Klhůfek. Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 3955.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít