ELH: Třinec deklasoval Boleslav, Kladno padlo s Vítkovicemi a Sparta přehrála Brno

AKTUALIZUJEME: Hokejisté Třince porazili v 18. kole extraligy v domácím prostředí Mladou Boleslav snadno 6:3, když po první třetině vedli jasně 5:1. Kladno doma prohrálo v napjatém utkání s Vítkovicemi 3:6 a Sparťané se díky výhře nad Brnem 3:0 posunuli na druhé místo extraligové tabulky.

Třinec přehrál v utkání 18. kola hokejové extraligy Mladou Boleslav 6:3

Třinec přehrál v utkání 18. kola hokejové extraligy Mladou Boleslav 6:3 | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)

O bodech bylo v tomto utkání rozhodnuto velice brzy. Neuběhlo ani jedenáct minut a na světelné tabuli svítilo drtivých 5:0 pro Třinec. Tou dobou už v brance Mladé Boleslavi nebyl Jaroslav Hübl, který byl střídán po třech inkasovaných gólech.

Jeho nástupce Michal Valent si ovšem musel připadat jak ve zlém snu. Čisté konto udržel pouhých 37 vteřin. I proto se zbytek zápasu dohrával víceméně z povinnosti.

Branky a nahrávky:

4. D. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (D. Výborný, Balaštík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata).

Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer.

Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1

Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, Davison, Richter, Hudec, Lojek, Kania - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer.

Mladá Boleslav: J. Hübl (9. Valent) - Žabka, Chaloupka, Mozík, Drábek, Rýgl, Beňovič, od 11. navíc Soukup - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel - od 26. navíc J. Frolík.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Úvody všech třetin patřily domácímu celku. V té první ale nedokázali rytíři převahu dobře využít a v dalších dvou pouze vyrovnávali náskok soupeře.

Vítkovice ale vždy Kladnu odskočily a radují se z jedenáctého vítězství ze vzájemných zápasů v řadě.

26. Kalla (Majeský, D. Růžička), 47. Kalla (Majeský, Patera), 47. Bicek (Patera, J. Drtina) -16. Rehák (Sloboda), 29. Kolouch (Šedivý), 34. Rehák (Štefanka), 51. Ovčačík (Šedivý).

Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0

Kladno: Chábera - D. Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, Majeský, Piskáček, od 55. navíc M. Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka (34. Diviš), Kalla - Bělohlav, Knotek, Eberle - Valský, Lukáč, Kafka.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák - Pabiška, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - J. Sýkora, Štefanka, Kolouch - Šedivý, Strapáč, Szturc.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Domácí celek šlapal od první minuty na plné obrátky a předváděl důrazný, ale chytrý hokej. Kometa nezůstávala herně a bojovností pozadu, ale prosadit se proti výborné obraně domácích nedokázala. Vítězné góly zařídili Forman, Brož a Tenkrát.

37. Forman (Pacovský, Philipp), 49. Broš (Sersen), 58. Tenkrát (Ton, Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda.

Vyloučení: 2:4. Bez využití.

Sparta: Falter - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Kasík, Kučný, Philipp, D. Kočí - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Forman, Přibyl.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Holec (28. Jankovič), Jakub Svoboda - Erat, Koreis, Podkonický.

Radim Sajbot, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít