ELH: Třinec vyhrál základní část, jasno je i o účastnících play-off

Hokejisté Třince poprvé v klubové historii vyhráli základní část nejvyšší hokejové soutěže. V předposledním 51. kole Tipsport extraligy porazili Plzeň 4:0 a před Libercem, který prohrál v Litvínově 3:4, už mají nedostižný náskok pěti bodů. Rozhodnuto je i o účastních play-off. O naději i přes výhru v Kladně 5:1 přišla Kometa Brno. Do vyřazovací části se totiž už jistě dostaly Karlovy Vary, které prohrály v Českých Budějovicích 1:2 po samostatných nájezdech a Litvínov.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Třinečtí začali důrazně naznačovat, že to myslí se ziskem Prezidentského poháru vážně, až od druhé třetiny, kdy otevřel krátce před polovinou zápasu skóre Bonk, kterého vzápětí napodobil Růžička. Výrazně navrch ale měli Oceláři až ve třetí části hry, kdy Plzeň po dalších dvou inkasovaných gólech rezignovala. I díky tomu vychytal už svou šestou nulu v sezóně brankář Hamerlík.

Branky a nahrávky: 28. Bonk (M. Růžička, Seman), 32. M. Růžička (Polák, Zíb), 49. Kohn (Hrabal, Peterek), 51. Bonk (Varaďa). Rozhodčí: Müllner, Orság (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4464.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Beranům vyšel nástup do utkání a už ve druhé minutě otevřel skóre Balaštík. Pardubice ale ještě do konce první třetiny vyrovnaly zásluhou Špirka a ten samý hráč dokonce poslal hosty v polovině zápasu do vedení. Vlach ale dokázal v poslední minutě prostředního dějství srovnat na 2:2 a protože další gól už do šedesáté minuty nepadl, dospěl duel do prodloužení. V něm o bonusovém bodu pro Pardubice rozhodl útočník Kolář.

Branky a nahrávky: 2. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 40. Roman Vlach (Kubiš) - - 16. Špirko (Bartek, Mezei), 32. Špirko (Bartek), 64. Kolář I. Rozhodčí: Šindler, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5: Využití: 1:1. Diváci: 5493.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Domácí si vyšlápli na favorita, podali nejlepší výkon této sezóny, v zádech navíc měli skvělého gólmana Schwarze. Výhru mladoboleslavských hokejistů zajistil ve dvacáté minutě zblízka Demel. Slavia byla v závěrečném dějství blízko vyrovnání, nedokázala ale potrestat zbytečné fauly domácích ani využít závěrečnou power-play.

Branka a nahrávky: 20. Demel (Plodek, Vrbata). Rozhodčí: Mikula, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:4, navíc Štefanka (M. Boleslav) osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3310.

HC Vagnerplast Kladno - HC Kometa Brno 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Brněnská mizérie skončila v Kladně i proto, že domácí dokázali z mnoha šancí v první části zápasu dát jen jeden gól. Kometa reagovala rychlým vyrovnáním, a když pak na začátku třetí třetiny přidala další dva góly, měla zápas pod kontrolou. Nakonec z toho byl kladenský debakl 1:5.

Branky a nahrávky: 32. Melka (Smoleňák, Hašek) - 34. Mojžíš (Hubáček), 42. Balej (Kvapil), 45. Balej (Kvapil, Mojžíš), 49. Dopita (Dlouhý, Erat), 57. Stehlík (Koreis). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1960.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Sparta už poněkolikáté v sezóně promarnila nadějný náskok. Tentokrát vedla po prvním dějství 2:0, v prostřední části ale Vítkovice přidaly na důrazu i pohybu a třemi brankami otočily vývoj skóre. Domácí ztratili jiskru a v závěru sklidili pískot zpola zaplněných tribun.

Branky a nahrávky: 11. Luňák (Karpov), 13. Ton - 26. Burger (Vosátko, Huna), 27. Pohl (Klimek, Vrána), 36. Pohl (Ujčík, Klimek), 53. Káňa (Huna). Rozhodčí: Homola, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 3634.

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

K vidění byla strhující hokejová bitva, ozdobená mnoha dramatickými momenty a pěknými akcemi. Domácí vedli 1:0 a 2:1, prohrávali 2:3, ale ve finiši vydřeli první výhru nad Bílými Tygry v této sezóně. Výhru navíc oslazenou postupem do play-off.

Branky a nahrávky: 3. Majdan, 15. Kubinčák (Černošek, Jenáček), 45. Jareš (V. Hübl, Lukeš), 59. Jareš (Lukeš, Jenáček) - 4. Dušek (Nedvěd, Kudrna), 22. Holub (Vak), 42. Víšek (Klimenta, Vak). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Barvíř, Poruba. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. Diváci: 5234.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

V osmé minutě poslal domácí tým do vedení Kašpařík, v devatenácté ale srovnal Petr Sailer a víc gólů ze hry už diváci neviděli. Šedesát minut tak ani ve čtvrtém vzájemném souboji nerozhodlo o vítězi. Utkání nakonec dospělo přes prodloužení k samostatným nájezdům, ve kterých ten rozhodující proměnil českobudějovický Pletka.

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Pletka, Vykoukal), rozhodující nájezd Pletka - 19. Sailer (Pech). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Bez vužití. Diváci: 4961.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít