ELH: V boji o play-off se radoval pouze Litvínov

V boji o postupovou desítku do play-off se ve 48. kole radoval pouze Litvínov, který vyhrál na ledě Sparty. Plzeň překvapivě doma ztratila s Kladnem a Brno vysoko prohrálo ve Vítkovicích. Uklidňující výhru si připsala na pardubickém ledě Slavia.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Kometa potvrdila i ve Vítkovicích, že se jí v poslední době nedaří. Hosté se střelecky vůbec neprosadili a celý zápas tahali za kratší konec. Mužem zápasu byl vítkovický kapitán Burger, který si připsal čtyři kanadské body, když dva góly vstřelil a u dvou branek asistoval.

Branky a nahrávky: 9. Húževka (Malík, J. Sýkora), 21. Burger (Szturc, Vosátko), 37. Burger (Tomas), 47. Ujčík (Szturc, Burger), 56. Huna (Malík, Burger). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 8142.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Szturc - J. Sýkora, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Hlinka (21. Strapáč), Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Brno: Trvaj - Mojžíš, Malec, Kempný, Bičánek, Šenkeřík, Stehlík - Balej, Širokovs, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Erat, Koreis, Dlouhý - Jakub Svoboda, R. Procházka, Brabenec. Trenéři: Lubina a Číhal.

HC Plzeň 1929 - HC Vagnerplast Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Asi největší překvapení osmačtyřicátého kola se odehrálo v Plzni. Domácí, kteří jsou na hraně postupové desítky do play-off, byli po většinu zápasu o jeden gól pozadu. Do prodloužení poslal zápas sedm minut před koncem třetí třetiny Vlasák. V samostatných nájezdech plzeňští Hanzlík s Kovářem Cikánka překonali, na druhé straně Patera s Nedvědem úspěšní nebyli.

00:00 / 00:00

48. kolo Tipsport extraligy očima reportérů Radiožurnálu

Branky a nahrávky: 53. Vlasák (Jeřábek, Jiří Hanzlík), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 24. Patera (Bicek, Kuchler). Rozhodčí: Minář, Šír - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 7298.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - T. Rachůnek, Straka, Svačina - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek (22. Stránský), Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, D. Růžička, L. Procházka (9. Šmach), Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Bělohlav, Bílek - Látal, Melka, Hovorka - Valský, Kotrla, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Eaton Pardubice - HC Slavia Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Slavia vybojovala v Pardubicích důležité tři body a v tabulce se na jeden bod přiblížila svému soupeři. Domácí dokázali sice během jedné minuty odpovědět na vedoucí gól Kuboše, ale Slavii vrátil do vedení Krenželok a pět minut před koncem potvrdil výhru pražského týmu Sklenář. Utkání okořenila bitka domácího Mezeie s hostujícím Mickou, po které byli oba vyloučeni do konce utkání.

Branky a nahrávky: 15. Nahodil (Somík, Bartek) - 14. Kuboš (Doležal, Micka), 26. Krenželok (Micka, Vašíček), 54. Sklenář (Jelínek, Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4, navíc Koukal 10 min., Mezei - Micka oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.104.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Somík, Nahodil, Bartek - Kůrka, Zohorna, Pineault - Buchtele, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - Jaškin, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Endál. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Sparta Praha - HC Benzina Litvínov 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Litvínov se veze na vítězné vlně, potřetí za sebou vyhrál 3:1 a dostal se už na osmé místo. Na jedenáctou Kometu Brno má navíc náskok šesti bodů. Skóre otevřel hned ve čtvrté minutě Hübl a na začátku třetí třetiny odskočil Litvínov dvěma slepenými góly svému soupeři na rozdíl tří gólů. V dresu Sparty se prosadil v polovině třetí třetiny Dragoun.

Branky a nahrávky: 48. Dragoun (Karpov, Luňák) - 4. V. Hübl (Lukeš), 42. Kubinčák (V. Hübl, Jareš), 42. Kracík (Skuhravý, Černý). Rozhodčí: Rudý, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 8747.
Sparta Praha: Pöpperle - Husák, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Zacpálek, od 30. navíc J. Kolář - Ton (8. Sovík), Broš, S. Treille - Bartánus, D. Výborný, Kratěna - Žálčík, Karpov, Luňák - Forman, Dragoun, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Hanzl, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Liberečtí se v posledních dvou kolech střetli s dvěma posledními týmy tabulky a v obou případech si připsal vítězství 3:0. Marek Pinc tak udržel podruhé za sebou čisté konto. Hosté stačili svému soupeři pouze v první třetině, která skončila bez branek. Hned v úvodu druhé části otevřel skóre v oslabení Klimenta a v závěrečné třetině na něj navázali Bartovič a Bárta. Mladá Boleslav tak na Kladno ztratila jeden bod a rozdíl mezi posledními dvěma týmy je tak čtyřbodový.

Branky a nahrávky: 21. Klimenta (M. Hořava, Čakajík), 44. Bartovič (M. Hořava, Podkonický), 47. Bárta (Hunkes, Pinc). Rozhodčí: Husička, Trombík - Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 6:10, navíc Matějovský (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7005.
Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Niko, Kajínek - Kudrna, Špaček, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Bárta - Ondřej, Urban, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Dudáš - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Pabiška - Štefanka, Bahenský, Demel - Hyka, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Padesát osm minut čekali diváci na gól, ale pak se dočkali hned dvakrát. Skóre otevřel zlínský Sivák, domácí hned vsadili na hru bez brankáře a to se jim vyplatilo. Kašpařík snížil a poslal tak utkání do prodloužení. V něm gól nepadl a v samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté.

Branky a nahrávky: 58. Kašpařík (Ptáček) - 58. Sivák (Balán), rozhodující sam. nájezd I. Rachůnek. Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4514.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Kašpařík, Pletka - Polodna, Mertl, Ferebauer. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít