ELH: V souboji nejlepších Třinec deklasoval Vítkovice

V souboji nejlepších extraligových týmů rozstřílel druhý Třinec vedoucí Vítkovice. Neuvěřitelnou přestřelku viděli diváci v Mladé Boleslavi, kde padlo čtrnáct gólů a nakonec se radovali hosté z Pardubic. Plzeň dosáhla na dva body ve Zlíně, ale vzhledem k vítězství Litvínova nad Kladnem se k předkolu play-off nepřiblížila.

Werk Arena Třinec

Werk Arena Třinec | Foto: HC Oceláři Třinec

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

O překvapivě jednoznačném výsledku moravskoslezského derby bylo rozhodnuto velmi záhy. Pouhých deset minut stačilo třineckým hokejistům k třígólovému vedení, které vyhnalo z branky vítkovického gólmana Málka. Jeho místo zaujal Šindelář, ale ani ten nedokázal zastavit střelecké choutky Třince. V dalších minutách se zápas změnil v exhibici, který sledovala poprvé v sezoně vyprodaná Werk Arena.

Branky a nahrávky: 3. D. Květoň (M. Růžička, Polanský), 5. M. Růžička (D. Květoň, Seman), 10. V. Polák (Polanský), 39. Koudelka (Krajíček, McGregor), 44. D. Květoň (M. Růžička, Zíb), 56. Hrňa (Adamský, Hrabal) - 12. Ujčík (Pohl, Burger). Rozhodčí: Hrubý, Minář - Kostka, Jílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Ostřížek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Vítkovice: Málek (10. Šindelář) - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček, Barinka, Bartoň - Huna, Burger, Szturc (44. Svačina) - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Domácí se dokázali prosadit především v přesilovkách. Skóre otevřel v poslední minutě první třetiny Gulaš, který i v 53. minutě vstřelil poslední gól utkání. Mezitím využili domácí dvě početní výhody, nejdříve střelu Vydareného poslal do odkryté branky Martynek a na 3:0 zvýšil v závěru druhé třetiny Novák. Hosté na pozorného brankáře Kováře nevyzráli.

Branky a nahrávka: 20. Gulaš (Langhammer), 29. Martynek (Kašpařík, Vydarený), 39. J. Novák, 52. Gulaš (Kotaška). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4823.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, J. Novák, Vydarený - Šimánek, Červený, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Výtisk, Moravec, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Bartovič, Podkonický, Víšek - Špaček, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous a Pešán.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Poté co v úvodní třetině promarnili svá sóla domácí Balaštík i hostující Kovář, udeřili na začátku druhé části jako první Západočeši, které poslal do vedení Heřman. Berani odpověděli za pět minut zásluhou Lešky, ale Plzeň vrátil do vedení obránce Modrý. Hned za dvě minuty ale vyrovnal domácí Důras a utkání dospělo do prodloužení. V něm nejdříve Plzeň přestála zlínskou přesilovku, aby v následující početní výhodě Modrý svým druhým gólem v utkání vystřelil Indiánům druhý bod.

Branky a nahrávky: 29. Leška (Köhler, Hamrlík), 51. Důras (Balán) - 23. M. Heřman (Lammers), 49. Modrý (Vlasák, Jan Kovář), 64. Modrý (Straka, Duda). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Galvas (Zlín) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5116.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, M. Straka, Duda - Lammers, Johnson, M. Heřman - Plášek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Západočeši přestáli hlavně zásluhou brankáře Mensatora tlak Sparty v úvodní třetině pouze s jednobrankovým mankem. Ve druhé části vyrovnali hosté hru a dvěma góly i otočili výsledek a sahali po tříbodovém vítězství. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou však Sparta dokázala vyrovnat, když Kratěna poslal utkání do prodloužení. Ani v něm se nerozhodlo a samostatné nájezdy zvládli lépe karlovarští, kteří díky brance Skuhravého získali druhý bod.

Branky a nahrávky: 15. Broš (Ton, Luňák), 58. Kratěna (Ton, Broš) - 38. Skladaný (Dobroň, Pech), 50. Kumstát (Skuhravý), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: R. Polák, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4411.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, OúBrien, Jan Hanzlík, Gulaši, Philipp, Macholda, od 31. min. navíc Husák - Kratěna, Výborný, Bartánus - Luňák, Broš, Ton - Kafka, Smoleňák, Karpov - Kůrka, Koreis, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek, J. Látal - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - L. Klíma, Melenovský, Sailer - T. Rohan, Vachovec, T. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Benzina Litvínov - HC Vagnerplast Kladno 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Kladenští se v polovině zápasu ujali vedení a podpořeni výborně chytajícím Martinem Falterem drželi jednogólový náskok až do dvaapadesáté minuty. Potom ale doplatili na hrubé chyby v obraně, které finišující Severočeši dokázali potrestat. Kladnu nepomohla ani závěrečná power play, ve které inkasovali třetí gól z hole Viktora Hübla.

Branka a nahrávka: 52. Jenáček (Černý, Stříteský), 55. Vopat (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš, Černošek) - 31. Valský (Kotrla). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4272.
Litvínov: Franěk (23. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Kracík, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Bojer - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Mrázek, Šmach, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Melka, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 6:8 (4:4, 1:3, 1:1)

Domácí připravili Pardubicím uvítání se vším všudy. Po úvodních pěti minutách vedli 3:0 a brankář Svoboda putoval na střídačku. Stejně ale nadělovali vzápětí Východočeši. V rozmezí čtyř minut vstřelili čtyři góly a skóre dokonale otočili. Bahenský ještě v poslední minutě první třetiny vyrovnal na 4:4. Ve druhém dějství Pardubice dvěma slepenými góly svému soupeři odskočily a mladoboleslavští už pouze dotahovali. V utkání, ve kterém inkasovalo gól hned kvarteto brankářů, nakonec slavil tři body pardubický Eaton.

Branky a nahrávky: 1. Divíšek (Nouza), 5. Matějovský (Divíšek, Mikuš), 6. Hay (Lehikoinen), 20. Bahenský (Plodek, Štefanka), 32. Bahenský (Štefanka), 45. Lehikoinen (Bahenský) - 12. Nakládal (Bartek, Kaberle), 13. Bartek (Somík, Nakládal), 13. Koukal, 16. Starý (Špirko, Kočí), 28. Somík (Bartek, Koukal), 28. Kolář I (Píša, Špirko), 35. Kolář I., 60. Pineault (Píša). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230.
Mladá Boleslav: Valent (21. Schwarz) - Žabka, Mikuš, Lehikoinen, Hay, Macháček, Marušák - Nouza, Divíšek, Matějovský - Plodek, Štefanka, Bahenský - Tvrdík, Vrbata, Boháč. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Pardubice: A. Svoboda (6. M. Růžička) - Kaberle, Nakládal, Píša, Kočí, Mezei, Jillson - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Špirko, Starý - Pineault, Buchtele, Radil. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Devátou brněnskou porážku z posledních deseti utkání zařídili vynikající gólman Slavie Miroslav Kopřiva a mladí střelci červenobílých. K Žejdlovi skórujícímu v první třetině se hned dvakrát přidal Sklenář, jednu branku vstřelil i zkušený Tomica. Kopřivovi sebral nulu až šestapadesát vteřin před třetí sirénou Hruška v přesilové hře.

Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Doležal), 43. Sklenář, 53. Tomica (Třetina), 56. Sklenář (Micka) - 60. R. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 8236.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Brno: Hovi - Kempný, Bičánek, Mojžíš, Malec, Houdek, Stehlík - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Huml, R. Procházka, Hubáček - Švaňhal, Křivohlávek, Protivný. Trenéři: Lubina a Číhal.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít