ELH: Vedoucí Slavia neskórovala proti Plzni, Sparta prohrála v Brně

I po devátém kole zůstávají v čele extraligy hokejisté Slavie Praha. Na domácím ledě sice nedokázali ani jednou skórovat proti Plzni (0:2), neuspěl však ani jejich nejbližší pronásledovatel v tabulce. Pražská Sparta prohrála v Brně s Kometou 1:2.

Radek Duda z Plzně slaví se spoluhráčem Pletkou gól proti Slavii

Radek Duda z Plzně slaví se spoluhráčem Pletkou gól proti Slavii | Zdroj: ČTK

Ani přes třicet střel nepomohlo slávistům k tomu, aby dostali puk za záda plzeňského brankáře Machovského. Naopak sami inkasovali v závěru první třetiny po trefě Kratěny. Před koncem druhé části pak na konečných 2:0 pro Plzeň upravil Duda, kterému přihrával Jiří Hanzlík hrající 1000. zápas v lize.

Sparta ale šanci posunout se do čela tabulky nevyužila, ačkoliv nad Kometou vedla od 19. minuty po gólu Pilaře. Ve druhé třetině Tomáš Svoboda a Petr Kuboš svými góly v přesilových hrách zápas otočili a Kometa ukončila sérii tří proher.

Pardubice otočily čtyřmi góly ve třetí třetině zápas proti Liberci a po výhře 6:4 potřetí za sebou vyhráli. Na zisku tří bodů se dvěma góly a asistencí podílel Jiří Cetkovský, dvě branky Liberce vstřelil ještě v minulé sezoně hráč Pardubic Martin Bartek.

Obránce Komety Michal Kempný po střetu s Dominikem Simonem ze Sparty (vlevo) | Foto: ČTK

Karlovy Vary se odpoutaly od posledního místa v tabulce díky vítězství 3:1 nad Litvínovem. Západočeši skórovali už ve třetí minutě zápasu, hosté se gólově prosadili až za stavu 0:3 a na zvrat už nenalezli dost sil.

Chomutovu nestačilo ani dvoubrankové vedení pět minut před koncem

Pět minut dělilo Piráty z Chomutova od tříbodové výhry nad Zlínem. Vedli o dvě branky, přesto si nakonec hosté odvezli dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Melenovský a Marušák dokázali během pár minut vyrovnat a vítězství Zlínu zajistil úspěšným nájezdem Petr Holík.

Ještě hůře dopadli kladenští Rytíři, kteří vedli nad Třincem ještě v 56. minutě a nakonec nemají ani bod. Zagrapan totiž nejprve úspěšnou tečí vyrovnal a dvě minuty před koncem Adamský v přesilové hře otočil skóre na konečných 5:4 ve prospěch Ocelářů.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 20. Kratěna, 39. Duda.
Piráti Chomutov - PSG Zlín 3:4 po sam. náj.
(2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 7. D. Hruška, 20. Balej, 50. Jar. Svoboda - 29. O. Veselý, 55. Melenovský, 60. Marušák, rozhodující nájezd Holík.
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Dlouhý, 38. R. Hruška, 42. Roman Vlach - 49. Hanzl.
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
Branky: 5. Havlíček, 26. Patera, 29. Tenkrát, 36. Rudovský - 2. a 56. Zagrapan, 9. Bonk, 27. Polanský, 59. Adamský.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 24. a 44. Cetkovský, 14. T. Zohorna, 46. Benák, 49. Tybor, 51. Radil - 13. a 39. Bartek, 7. Zacha, 32. Víšek.
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. T. Svoboda, 40. Kuboš - 19. Pilař.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít