ELH: Vítkovice přivítají Spartu, Třinec zajíždí do Plzně

Hokejová Tipsport extraliga má dnes na programu pět zápasů osmatřicátého kola. Ve včerejších předehrávkách vyhrála Slavia nad Mladou Boleslaví a Karlovy Vary podlehly po nájezdech českobudějovickému Mountfieldu. I proto se trenér karlovarské Energie Antonín Stavjaňa ocitne pravděpodobně v roli posluchače našeho pořadu S mikrofonem za hokejem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

"Určitě budu sledovat ostatní zápasy a celý pátek budu ve spojení s našimi doktory, abych věděl, jak se vyvíjí zdravotní stav mužstva," říká trenér Stavjaňa a neznamená to, že by byl v porovnání se svými kolegy odjinud přehnaně úzkostlivý. Háček je v tom, že kdyby se tabulka Tipsport extraligy v dané chvíli sestavovala podle počtu hráčů vybavených neschopenkou, Karlovy Vary se budou pohybovat na špici. "Myslím si, že jednoznačně vedeme. Možná s Kometou se taháme o první místo."

Přehrát

00:00 / 00:00

ELH: Vítkovice přivítají Spartu, Třinec zajíždí do Plzně

Vedle marodů postrádá Antonín Stavjaňa také borce, kterého si Energie vypůjčila na podzim z prvoligového Chomutova - útočníka Davida Hrušku. Tomu s příchodem nového roku skončilo hostování v Karlových Varech. "Góly jsem vždycky dával a trenéři to ode mě očekávají. Doufám, že to splním a pomůžu Karlovým Varům k dobrému začátku a dobrý sezóně," nechal se slyšet David Hruška před startem extraligy.

Pokud se týká gólového příspěvku chomutovské posily, ten byl opravdu vydatný. 19 branek stačí v tabulce střelců na druhé místo za plzeňským Tomášem Vlasákem. Po takovém hráči se trenéru Stavjaňovi nepochybně bude stýskat. A jak moc se bude Davidu Hruškovi v chomutovském dresu stýskat po extralize? "Chomutov má, dá se říct, extraligový mančaft. Takže to zase taková změna není."

Chomutov zaujal hokejové fanoušky tím, že extraligovým klubům v této sezóně zapůjčil více svých opor - namátkou připomeňme působení Radka Dudy v Plzni nebo Jana Bendy ve Slavii. Pro samotné hráče je to jistě užitečná prověrka, ale pokud se týká jejich klubu, který prahne po účasti v nejvyšší domácí soutěži? "Každý tým má svoji strategii a dělá pro to maximum. Pokud to vyhovuje oběma stranám, je to jako v sexu, když jsou oba dva spokojeni, co proti tomu," prohlašuje trenér Stavjaňa.

Pokud se týká dnešních zápasů Tipsport extraligy, tam je ale sotva proveditelné, aby - jak bylo řečeno - oba byli spokojeni. O body a spokojenost se tedy utkají: Vítkovice se Spartou, Plzeň s Třincem, Liberec s Litvínovem, Pardubice se Zlínem a Brno s Kladnem.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme