ELH: Vítkovice uspěly v derby s Třincem, vítězně také Brno, Chomutov či Sparta

Ve 26. kole hokejové Tipsport extraligy vítězily především hostující celky. Vítkovice otočily moravskoslezské derby v Třinci, vedoucí Sparta vyhrála v Pardubicích. Na hřištích soupeřů uspěly také Brno, Zlín a Chomutov. V dalších zápasech potěšili domácí fanoušky hokejisté Plzně a Litvínova.

Utkání 33. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 26. listopadu v Ostravě. Hráči Vítkovic se radují z druhého gólu. Zleva obránce Richard Stehlík a útočníci Erik Němec a Peter Húževka. | Zdroj: ČTK

V utkání v Třinci, kam zavítaly Vítkovice, nakonec sledovali diváci napínavé utkání i přesto, že domácí po brankách Růžičky s Adamským vedli po první třetině zaslouženě už 2:0. Ostravský celek se ale skvělým nástupem do druhé periody vrátil do utkání, když se po dorážkách prosadili Svačina a Vandas.

Na další gól se v Třinci čekalo až do závěru utkání. Vítězství hostů nakonec zařídil dvě minuty před koncem obránce Pastor, který dokonal obrat Vítkovic. V moravskoslezském derby tak nakonec uspěli hosté z Ostravy, jejichž výhru 4:2 ještě pečetil trefou do prázdné brány podruhé skórující Svačina.

Ve Varech rozhodl Žižka

Karlovým Varům se v lize příliš nedaří, v duelu s Brnem ale jejich výkon rozhodně nepotvrzoval špatné postavení v tabulce. Západočeši si v utkání dokázali vypracovat řadu šancí, několikrát ale ztroskotali na skvěle chytajícím Čiliakovi.

Skóre otevřel až v polovině zápasu ve dvojnásobné přesilovce Zaťovič, na kterého mohl navázat Hruška, nařízené trestné střílení ale nevyužil. Mrzet to mohlo domácí tým v úvodu závěrečné třetiny, kdy na 1:1 vyrovnal Burian.

Karlovy Vary se ještě jednou dostali do vedení, hosté ale náskok soupeře znovu dokázali smazat. Za nerozhodného stavu 2:2 proto zápas dospěl do prodloužení, ve kterém svému mužstvu v přesilovce zařídil bod navíc brněnský obránce Žižka.

Hradec se neprosadil v Plzni

Soubojem předních mužstev tabulky byl duel mezi druhým Hradcem Králové a třetí Plzní, která se před vlastními fanoušky dostala hned v úvodu do vedení. Branka Tomáše Vlasáka ale byla na dlouhou dobu jediným gólovým momentem. V dalším průběhu vyrovnaného klání branky nepadaly, vzácnou chvílí tak byla 53. minuta zápasu. Do dvoubrankového vedení poslal Indiány Mozík, který svůj tým přiblížil cenné výhře.

Mountfield už do konce zápasu mladého gólmana Machovského překonat nedokázal, prohrál 0:2 a po čtyřech úspěšných zápasech tak našel přemožitele. Jsou jím Plzeňští, kteří na svého dnešního soupeře ztrácejí po šestadvaceti kolech ze třetí ligové příčky dva body.

Zlín zvítězil v Liberci

Hokejisté Zlína v neděli prolomili nepříznivou bilanci posledních šesti prohraných duelů na ledě Liberce. Bílí Tygři zahrozili hned v úvodu, kdy Vampola trefil tyč, poté ale domácí zastihlo velké ofenzivní trápení. Hosté trpělivě vyčkávali a bezzubého soupeře nakonec v 15. minutě po trefě Čecha gólově potrestali.

Dvě využité přesilové hry Zlínských ve druhé třetině navýšily hostující vedení už na 3:0, před závěrečnou částí hry tak byli svěřenci trenéra Vlacha blízko přerušení negativní série zápasů v liberecké Tipsport aréně.

V podstatě rozhodnuto bylo už ve 43. minutě, kdy Horák překonal libereckého Melicherčíka počtvrté. Severočeši už se na zdramatizování nezmohli a svému soupeři podlehli jednoznačně 0:4. Čistým kontem se na výhře Zlína podílel brankář Luboš Horčička.

Chomutov uspěl v Kladně

Chomutov se v extralize nebývale trápí, vítězství 2:1 na ledě dvanáctého Kladna je tak pro Piráty cenným ziskem. Obě trefy posledního mužstva tabulky vstřelil veterán David Hruška, který se stal hlavním strůjcem chomutovského vítězství.

Za Kladenské snížil až sedm minut před koncem Miloslav Hořava, zkušený forvard byl ale nakonec jediným úspěšným střelcem v dresu Rytířů. Chomutov i přes tříbodový zisk zůstává nejhorším mužstvem ligy, ztrátu na předposlední Karlovy Vary však alespoň stáhl na rozdíl šesti bodů.

V Litvínově rozhodly nájezdy

Hlavní role utkání mezi Litvínovem a Slavií obsadili oba brankáři. Hra nabídla rychlý hokej, šance ke skórování měly oba týmy, domácí Pavel Francouz i hostující Dominik Furch však byli po 65 minut zápasu bezchybní.

O vítězi do té chvíle bezbrankového klání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých udržel neprůstřelnost litvínovský Francouz. Ten vychytal Krenželoka s Žejdlem, na druhé straně rozhodli o výhře Severočechů úspěšní Viktor Hübl a Robin Hanzl. Pražané nedokázali zvítězit už v šestém utkání v řadě a klesli na devátou příčku tabulky, Litvínov je desátý.

Sparta znovu vítězně

Zápasu v Pardubicích, kam zavítala vedoucí Sparta, předcházel ceremoniál k ukončení kariéry legendárního hokejisty Dominika Haška. Bývalá gólmanská legenda později přihlížela, jak jeho bývalý tým v první periodě dvakrát inkasoval po trefách Hrbase a Rolinka.

Svůj náskok sparťané navýšili ve druhé dvacetiminutovce, kdy Pech a Ton ještě dvakrát rozesmutnili domácí příznivce. V tu chvíli se zdálo být o vítězi rozhodnuto, Východočeši ale dvěma rychlými góly zadělali na drama.

Naděje na bodový zisk svitla domácím čtyři minuty před koncem zápasu, na Radilovu branku už ale domácí navázat nedokázali. Petr Ton naopak do prázdné branky přidal pátý gól Pražanů a spolu se svými spoluhráči slaví vítězství 5:3 i desetibodové vedení v čele ligové tabulky. Třemi asistencemi se na výhře v Pardubicích podílel Jaroslav Hlinka.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. Martin Růžička (Varaďa, Bonk), 17. Adamský (Galvas, Linhart) - 23. Svačina (Huna, Roman), 26. Vandas (Roman, Burger), 58. Pastor (Szturc), 60. Svačina (Huna, Roman). Rozhodčí: Čech, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4426.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hruška, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) - 42. Burian, 50. J. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 2. Vlasák (Slovák, Duda), 53. Mozík (Kašpařík, Duda). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5, navíc Mertl (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4896.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. F. Čech (Holík, Zámorský), 22. Zámorský (Marušák, Holík), 29. Honejsek (Holík), 43. Horák (Honejsek, Čajánek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Blümel, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 3745.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. M. Hořava (Patera, Hlaváč) - 14. D. Hruška (Hřebejk), 47. D. Hruška (Bartečko). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc David Růžička (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2528.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd: Hübl. Rozhodčí: Horák, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4088.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Tybor (Ďaloga, Gregorc), 30. T. Zohorna (Cetkovský), 56. Radil (T. Nosek) - 5. Hrbas (J. Hlinka), 19. Rolinek (J. Hlinka, Švrček), 22. Pech (Kumstát, Buchtele), 27. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. P. Ton. Rozhodčí: A. Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:6, navíc T. Zohorna a Kousal (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 10.023.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít