ELH: Vítkovice znovu vyhrály na ledě Sparty, Liberec deklasoval Chomutov

Vedoucí Sparta prohrála ve 36. kole extraligy s Vítkovicemi 1:3. Severomoravský tým je tak jediným klubem, který holešovický klub porazil na jeho ledě v základní hrací době, v letošní sezoně navíc podruhé. 6:0 porazil Liberec hosty z Chomutova, čtyřmi body k demolici Pirátů přispěl Martin Bartek.

Utkání 33. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 26. listopadu v Ostravě. Hráči Vítkovic se radují z druhého gólu. Zleva obránce Richard Stehlík a útočníci Erik Němec a Peter Húževka. | Zdroj: ČTK

Vedoucí Sparta doma přivítala Vítkovice, které se dostaly do vedení těsně před koncem první třetiny. Do přestávky zbývalo 38 sekund, když Pöpperleho propálil v přesilové hře Stehlík. Nepříznivý stav pro Spartu trval do 33. minuty. Pak už ale ani několik výtečných zákroků brankáře Šindeláře nezabránilo Krejčíkovi ve vyrovnání.

Sedm minut před koncem třetí třetiny využily Vítkovice další svou přesilovku. Tomáš Rachůnek byl na trestné lavici pouhých třináct sekund, když Vladimír Svačina střelou do odkryté části branky poslal hosty znovu do vedení. Do prázdné branky pečetil jejich vítězství Húževka a Vítkovice vyhrály na Spartě i druhý zápas v sezoně.

Slavia nadále naděluje moravským klubům

Slavia pokračuje v odevzdávání bodů moravským celkům. Po Vítkovicích a Zlínu si body z O2 arény odváží i Třinec.

Oceláře poslal do vedení hned v úvodu zápasu Květoň, v prostředním dějství znásobil vedení Roth. Sešívaným ještě před druhou přestávkou vykřesal jiskru naděje Kolařík, branky Orsavy a Růžičky v poslední části ale rozhodly o vítězství hostů 4:1. Slavii tak nevyšla oslava dvaceti let účasti v extralize, na kterou přišlo 11 352 diváků.

Fanoušci Karlových Varů se po dlouhé době dočkali hattricku svého hráče. Hosté z Kladna sice šli rychle do vedení díky Kuchlerovi, pak ale začala úřadovat domácí první pětka. Petr Pohl třemi góly otočil zápas. Stanislav Balán mu u všech branek asistoval a svůj výkon korunoval zásahem při powerplay soupeře, samozřejmě po přihrávce Pohla. Oba si tak připsali čtyři body do kanadského bodování.

Poslední Chomutov zajížděl do Liberce, kde prohrál podeváté v řadě. Bílým tygrům vzdoroval pouze v první třetině, kdy jediný gól vstřelil liberecký Víšek. Během prvních šesti minut druhé třetiny ale Liberec rozhodl třemi brankami Nedvěda, Vampoly a Víška. Na pětigólový rozdíl zvýšil ve 45. minutě po sólu Bartek, šestou brankou přidal pět minut před koncem Čutta. Přestože se Piráti snažili, čestného úspěchu se nedočkali.

Tomáš Urban (vlevo) z Liberce a atakuje chomutovského Tomáše Bartejse | Foto: ČTK

Plzni zajistil proti Pardubicím vedení hned v páté minutě Radek Duda, na další změnu skóre se ale čekalo až na závěr druhé třetiny, kdy domácí vedení zdvojnásobil Pletka po krásné akci Dudy s Vlasákem. 15 vteřin před koncem sice Pardubičtí snížili, na vyrovnání však nedosáhli. Po výhře 2:1 se Západočeši posunuli na třetí místo v tabulce.

V Hradci Králové se na první gól čekalo až do dvaatřicáté minuty, kdy poslal Zlín do vedení po nečekané Holíkově přihrávce Čech. Po pěti minutách závěrečné části zvýšil na 2:0 Köhler. V 58. minutě sice zdramatizoval zápas hradecký Rousek, Zlín ale v dramatickém závěru vítězství udržel.

Na vítězství Litvínova nad třetí Kometou měl lví podíl Jiří Šlégr. Dvaačtyřicetiletý obránce si při výhře 4:1 připsal gól a tři asistence.

36. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 39. Kolařík (Bednář, Žejdl) - 5. D. Květoň (Roth, Rákos), 38. Roth (Adamský), 48. Orsava (Peterek), 57. Bonk (Martin Růžička, Adamský). Rozhodčí: Čech, Mikula - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 11.352.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Pohl (Balán, Bičánek), 43. Pohl (Zaťovič, Balán), 47. Pohl (Zaťovič, Balán), 60. Balán (Pohl) - 3. Kuchler (Havlíček). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3771.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Krejčík (Pilař, Forman) - 20. Stehlík (Húževka, Burger), 54. Svačina (Roman, Sloboda), 59. Húževka (Burger). Rozhodčí: Minář, Horák - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 7:8, navíc Forman - M. Hruška oba 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5861.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Víšek (Bartek), 21. Nedvěd (Bartek, Gřegořek), 22. Vampola (T. Urban), 26. Víšek (Bulík), 46. Bartek, 56. Čutta (Nedvěd, Bartek). Rozhodčí: Homola, Turčan - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4646.

HC Škoda Plzeň - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Duda (Vlasák), 36. Pletka (Vlasák, Duda) - 60. Radil (T. Zohorna). Rozhodčí: Wagner, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Číp (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 6838.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Rousek (Knotek) - 32. F. Čech (Holík), 45. Köhler (Balaštík, Leška). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Flegl, Bádal. Vyloučení: 5:7, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4126.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Šlégr (J. Černý, Jánský), 30. J. Černý (Šlégr), 33. Rapáč (Šlégr, Gerhát), 54. Jánský (Šlégr) - 14. Š. Novotný (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 3836.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít