ELH: Zlín přehrál Pardubice, Sparta zničila Karlovy Vary rekordními jedenácti góly

Hokejisté Zlína porazili v 18. kole Tipsport extraligy Pardubice 4:2 a dokázali tak bodovat v šestém utkání v řadě. O vítězství moravského celku rozhodly dvě branky Filipa Čecha v poslední třetině. V dalším utkání potvrdila roli ligového lídra pražská Sparta, která přehrála Karlovy Vary rozdílem třídy a zvítězila vysoko 11:0. Kompletní extraligové kolo navíc ozdobila další tři čistá konta brankářů.

Zlínský Petr Čajánek (vlevo) a Jiří Půhoný z Pardubic v utkání 18. kola Tipsport extraligy | Zdroj: ČTK

V utkání ve Zlíně, kam zavítaly Pardubice, byli od úvodních minut střelecky aktivnější domácí. Gólově ale vyšla první třetina lépe hostům, kteří díky trefě Zohorny ve vlastním oslabení otevřeli skóre. Zlínské vyrovnání zařídil brzy po první přestávce Veselý, který dorážel Leškův pokus, ve 27. minutě však vrátil vedení svěřencům kouče Venery Nosek.

Od té chvíli už ale stříleli branky pouze Zlínští. Ještě do konce druhé periody překonal Salfického Leška, v závěrečné části hry se do střeleckých statistik dvakrát zapsal Filip Čech. Ten proměněným samostatným nájezdem ve 49. minutě zvyšoval na 4:2, čímž pečetil vítězství svého celku.

Na zdramatizování skóre už se Východočeši nezmohli, a tak Zlín potvrdil svou šestou příčku v extraligové tabulce. PSG dokázalo bodovat už v šestém utkání v řadě, Pardubice na výhru z předchozího v Kladně navázat nedokázaly.

Krutý debkl Karlových Varů

Hru kočky s myší připomínal nedělní souboj vedoucí Sparty s Karlovými Vary. Pražané svého soupeře herně rozsápali a zostudili jedenácti vstřelenými brankami. Hráči Energie se naopak neprosadili ani jednou. Cestu za suverénním vítězstvím načali domácí vydařenou první třetinou, ve které se postupně trefili Krejčík, Klimek, Ton, Kubát a Pech.

Už při nástupu do druhé periody zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto o tom, kdo z utkání získá tři body, sparťanský gólostroj přesto pokračoval ve své ofenzivní jízdě a v prostřední dvacetiminutovce přidal další tři branky. Ty už inkasoval náhradní hostující brankář Habal, který po úvodní třetině vystřídal Tomáše Závorku.

Totální kolaps Karlovarských dokonala závěrečná část hry. I tentokrát byli jasně lepší domácí, kteří se k radosti svých příznivců dopracovali v případě vstřelených branek k dvojcifernému číslu, přesilovkovým gólem Petra Tona navíc přidali ještě jedenáctou trefu. Právě zkušený sparťan si díky nedělní kanonádě rozšířil své statistiky o čtyři body (2+2) a stal se nejproduktivnějším hráčem zápasu.

Výhrou 11:0 vyrovnala Sparta extraligový rekord v nejvyšším rozdílu ve skóre. Poslední, kdo se těšil tak vysoké výhře, byly paradoxně Karlovy Vary, které v roce 2007 porazili stejným skóre Ústí nad Labem.

V Liberci rozhodl Hunkes

Libereckým hokejistům se v letošní sezoně zatím příliš nedaří naplňovat vítězné ambice, proto je pro ně vítězství nad třetí Kometou Brno zajisté cenným skalpem. Hlavní role vzájemného utkání obsadili oba brankáři, jak domácí Melicherčík, tak hostující Čiliak dávali oběma celkům šanci na dobrý výsledek.

Kladenský Petr Tenkrát (vlevo) a Pavel Kantor z Hradce Králové během utkání 18. kola Tipsport extraligy | Foto: ČTK

Zápas rozhodl jediný gól, o který se ve 12. minutě postaral obránce Hunkes. Ten rozvlnil brněnskou síť po šancích Bartka a Vampoly a stal se tak jediným přesným střelcem utkání. Jeho mužstvo se díky tříbodovému zisku posouvá na desátou příčku tabulky, Brňané zůstávají třetí.

Bez inkasované branky zvládl svůj zápas také hradecký Mountfield. O výhře nováčka nejvyšší soutěže rozhodly góly Knotka a Kudrny, kteří zajistili svému celku posun na druhou příčku extraligové tabulky. Z branky Východočechů jistil domácí výhru dnes stoprocentně úspěšný gólman Kantor.

Slavia nestačila na Vítkovice

Sezonu sérií zatím zažívá pražská Slavia. Do sezony vtrhla sedmi výhrami v řadě, po nich však následovalo pět proher, které opět vystřídal stejný počet vítězství. Když tedy svěřenci kouče Růžičky poslední úspěšnou sérii ukončili v minulém kole prohrou s Hradcem Králové, dala se podle současné tendence výsledků ‚sešívaných‘ očekávat další ztráta.

Ta na ledě Vítkovic skutečně přišla. Hosty sice poslal do vedení zkušený Bednář, trefy Húževky, Huny a Romana však otočily průběh utkání na 1:3. Slavia už díky Sklenářovi pouze snížila, jenže přesný zásah podruhé skórujícího Húževky vrátil utkání výraznější rozdíl. Víc branek v zápase nepadlo, a tak Vítkovičtí zvítězili 4:2.

Plzeň zvládla nájezdy

Plzeňský Ján Sýkora proměnuje samostatný nájezd v utkání Tipsport extraligy proti Litvínovu | Foto: ČTK

Na čistá konta bohatý nedělní program potvrdil zápas mezi Plzní a Litvínovem. Na západě Čech se diváci branky v základní hrací době nedočkali, gól nepadl ani v pětiminutovém prodloužení. Kapitulovat proto musel alespoň jeden z brankářů až při samostatných nájezdech.

Úspěšnější v nich byl domácí Matěj Machovský, na kterého nevyzráli Hübl s Lukešem. Výhru Indiánů zařídili úspěšní exekutoři Ondřej Kratěna s Jánem Sýkorou, na jejichž pokusy byl do té doby bezchybný Pavel Francouz krátký.

Chomutovští hokejisté si prohrou s Třincem “upevnili“ své postavení na samém dně extraligové tabulky. Oceláři si v souboji s Piráty vypracovali po dvou brankách Martina Růžičky a trefách Polanského s Orsavou dokonce čtyřgólový náskok, čímž položili základ k zisku tří bodů.

Na průběžný stav už domácí nijak zásadně reagovat nedokázali a nakonec Moravanům podlehli 2:5. Chomutovští tak zůstávají poslední se čtyřbodovou ztrátou na třináctý Litvínov, Třinci patří páté místo.

18. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubic 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. O. Veselý (Leška, Balaštík), 37. Leška (Marušák), 42. F. Čech (Honejsek), 49. F. Čech z trest. střílení - 15. T. Zohorna (P. Sýkora), 27. T. Nosek (Kousal, Radil). Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4474.

Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Krejčík (Pech, Kumstát), 8. Klimek (Přibyl, I. Rachůnek), 15. P. Ton (J. Hlinka), 18. Kubát (J. Hlinka, P. Ton), 18. Pech (Kumstát), 34. Kubát (P. Ton), 39. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 40. Rolinek (J. Hlinka), 42. Simon (Kubát), 44. T. Rachůnek (Přibyl, I. Rachůnek), 52. P. Ton (Sičák). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:0. Diváci: 6035.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 12. Hunkes (Bartek). Rozhodčí: Lacina, Horák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 4782.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Knotek (Tvrdík, Podlešák), 39. Kudrna (Šimánek, Vydarený). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 4158.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Húževka (Burger, Kudělka), 18. Huna (Svačina, Kudělka), 22. Roman (Svačina), 56. Húževka (Burger, J. Káňa) - 5. Bednář (Kolář), 29. Sklenář (Žejdl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc Valčák (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4362.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 1:0 po sam. nájezdech.
Rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Homola, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Pletka (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4956.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Jar. Svoboda (Bartečko, D. Hruška), 59. Balej (J. Mrázek) - 2. Martin Růžička (Zagrapan, Bonk), 5. Polanský (Orsava), 25. Orsava (Polanský, Roth), 30. Martin Růžička (Zagrapan, Peterek), 42. D. Květoň (Polanský, Adamský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 2048.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít