Eliáš je v New Jersey ikonou, v dresu Devils začne už 18. sezonu

Po letní přípravě startuje právě v těchto dnech nová sezona NHL, tři zápasy jsou na programu v noci na zítřek. Už poosmnácté absolvuje ročník v zámoří jedna z největších postav českého hokeje, útočník Patrik Eliáš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš právě vstřelil gól do sítě Michala Neuvirtha z Washingtonu | Zdroj: Reuters

Pokud byste si mysleli, že první zápas nového ročníku prožívají jinak vykulení mladíci a jinak ostřílení veteráni, máte nejspíš pravdu. Přesto zkušený útočník New Jersey Patrik Eliáš přiznává, že tohle "poprvé" je pro něj pořád zvláštní.

„Vždycky. Znamená to, že pořád pokračuju v kariéře. Člověk je vždycky nervózní z prvních zápasů, jak to bude vypadat, hlavně před sezonou. Cíle jsou pro nás vždycky stejné, individuální i týmové. Letos to bude o to zajímavější, že tu máme spoustu Čechů.“

Hlavně, aby vydrželo zdraví, přeje si pro letošní sezonu NHL Olesz

Číst článek

Patrik Eliáš je klubovou ikonou New Jersey, v Devils začínal v sezoně 1955/96 a v kabině se tehdy potkal s takovými esy, jako byli dnes čtyřiapadesátiletý Neal Broten, Essa Tikanen nebo Phil Housley.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Patrikem Eliášem mluvil v New Jersey reportér Tomáš Lörincz

Právě Eliáš v té době společně se Sýkorou a Holíkem vnesli do mužstva výraznou českou stopu, která přetrvala dosud. Obránce Marek Židlický se při zmínce o české kolonii vedené Patrikem Eliášem jen pousmál.

„On je tady už strašně moc let, nastartoval to a my se tady k němu tak nějak přibalujeme…“

Patrik Eliáš vstupuje do své 18. sezony v NHL, všechny přitom odehrál v barvách New Jersey. V základní části má na kontě 1090 zápasů, v play-off dalších 162 a celkem je na 420 brankách a 635 asistencích. Sečteno a podtrženo 1055 kanadských bodů. O jedné z největších českých hvězd v právě začínajícím ročníku NHL tedy nemůže být pochyb.

Tomáš Lörincz, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme