Eliáš nasměroval New Jersey k výhře, Tlustý přihrál na oba góly Caroliny

Ke druhé výhře za sebou pomohl hokejistům New Jersey Devils český útočník Patrik Eliáš, který vstřelil svůj 10. Gól v sezoně. Zápas Caroliny s Torontem rozhodl svými nahrávkami Jiří Tlustý, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól v NHL v utkání s Torontem

Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól v NHL v utkání s Torontem | Zdroj: Reuters

Osmatřicetiletý Patrik Eliáš otevřel skóre utkání New Jersey s Vancouverem v osmé minutě, když od mantinelu propálil Eddieho Lacka v brance Canucks. Rodák z Třebíče vstřelil svůj desátý gól v sezoně a 403. v kariéře.

V úvodu druhé třetiny navíc s Tootoo s Cammallerim zvýšili náskok Ďáblů už na 3:0, takže je o druhou výhru za sebou nepřipravily ani 2 branky Zacka Kassiana. New Jersey vyhrálo 4:2 a na postupové pozice do play-off ztrácí 10 bodů.

Všechny branky duelu Caroliny s Torontem padly v první třetině. Jiří Tlustý přihrál nejdřív ve 14. Minutě na úvodní gól Ericu Staalovi, 2 minuty před koncem pak Tlustého akci zakončil Ericův bratr Jordan a rozhodl o vítězství Hurricanes 2:1.

Český útočník byl za dvě asistence vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

New York Rangers zasypali brankáře Michala Neuvirtha v brance Buffala 43 střelami. Český gólman si sice připsal 40 zákroků, na tři ale nestačil a Sabres prohráli 1:3.

Statistika NHL:
Buffalo - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 1. Moulson - 6. Hagelin, 21. Nash, 29. Zuccarello. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 43 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93 procent. Střely na branku: 25:43. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Nash, 2. Hagelin, 3. Zuccarello (všichni Rangers).

New Jersey - Vancouver 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 23. a 58. Cammalleri, 8. Eliáš, 21. Tootoo - 27. a 44. Kassian. Střely na branku: 27:23. Diváci: 14.822. Hvězdy utkání: 1. Cammalleri, 2. Tootoo, 3. Larsson (všichni New Jersey).

Carolina - Toronto 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 14. E. Staal (Tlustý), 19. J. Staal (Tlustý) - 18. Kozun. Střely na branku: 26:24. Diváci: 12.563. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Tlustý, 3. Ward (všichni Carolina).

Edmonton - Minnesota 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. a 59. Fontaine, 16. Niederreiter, 36. Schroeder. Střely na branku: 15:29. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. M. Koivu, 3. Schroeder (všichni Minnesota).

Chicago - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 30. Versteeg (Rozsíval) - 13. a 52. Barrie, 52. Landeskog, 55. Stuart. Střely na branku: 28:30. Diváci: 22.103. Hvězdy utkání: 1. Barrie, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Versteeg (Chicago).

Calgary - Anaheim 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)
Branky: 15. Stajan, 32. Bouma, 59. Monahan - 36. Cogliano, 47. Beauchemin, 49. Getzlaf, 52. Palmieri, 55. Silfverberg, 59. Lindholm. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Cogliano (Anaheim), 2. Bouma (Calgary), 3. Getzlaf (Anaheim).

St. Louis - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 34. a 52. Tarasenko, 21. Lindbohm, 25. Pietrangelo, 26. Oshie - 11. Marchand. Střely na branku: 15:27. Diváci: 19.172. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Tarasenko, 3. Lindbohm (všichni St. Louis).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít