Eliáš pomohl gólem k výhře hokejistů New Jersey. Devils jsou krok od finále Stanley Cupu

Hokejisty New Jersey dělí jediná výhra od postupu do finále Stanley Cupu. V pátém duelu finále Východní konference vyhráli na ledě New Yorku Rangers 5:3 a vedou 3:2 na zápasy. Jedním gólem se na vítězství Devils podílel Patrik Eliáš, jednu asistenci si připsal jeho spoluhráč Marek Židlický.

Patrik Eliáš dal gól v 5. duelu finále Východní konference na ledě New Yorku Rangers | Zdroj: Reuters

New Jersey může o svém postupu do finále Stanley Cupu rozhodnout před domácími fanoušky. Šestý duel se hraje v noci z pátku na sobotu ve dvě hodiny ráno středoevropského letního času.

Devils do zápasu vstoupili nejlepším možným způsobem a už v desáté minutě vedli 3:0. Na gól Gionty z třetí minuty navázal o dvě minuty později Eliáš, který v letošním play-off NHL skóroval počtvrté. V sérii proti Rangers to byl pro českého útočníka teprve první bod. V desáté minutě zvýšil Zajac.

Domácí fanoušky probral až gól bitkaře Prusta ze šestnácté minuty. Rangers vyšel vstup do druhé třetiny, hned v její první minutě snížil na rozdíl jediné branky Callahan, od jehož brusle se puk odrazil za záda Brodeura. Vyrovnání se domácí dočkali hned po sedmnácti sekundách třetí části. Gólman Brodeur vyjel do rohu kluziště, aby zastavil nahození soupeře, jenže k puku se jako první dostal Gáborík a střelou od zadního mantinelu srovnal na 3:3.

Devils ale vyrovnávací gól nepoložil a byli to oni, kdo čtyři minuty před koncem třetí třetiny udeřili. Gionta našel před brankou volného Ryana Cartera a ten dal vítězný gól utkání. V poslední minutě pojistil výhru New Jersey, do jehož sestavy se podruhé za sebou nevešel útočník Petr Sýkora, střelou do prázdné branky Parise.

Finále Východní konference - 5. zápas:

New York Rangers - New Jersey 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky: 16. Prust, 21. Callahan, 41. Gáborík - 3. Gionta, 5. Eliáš, 10. Zajac, 56. R. Carter (Židlický), 60. Parise. Střely na branku: 28:17. Diváci: 18 200. Stav série: 2:3