Eliáš se stal nejlepším střelcem v historii New Jersey Devils

Hokejový útočník Patrik Eliáš pomohl dvěma góly k výhře New Jersey 5:3 v Montrealu, byl vyhlášen první hvězdou zápasu a dostal se do čela tabulky střelců v historii Devils. V NHL hájí pětatřicetiletý třebíčský rodák jejich barvy od draftu v roce 1994. V 993 utkáních dokázal vstřelit 348 branek.

Útočník New Jersey Patrik Eliáš

Útočník New Jersey Patrik Eliáš | Zdroj: ČTK

První gól utkání vstřelil po osmi odehraných minutách Petr Sýkora. Eliáš se do kolonky střelců zapsal ve druhé třetině, kdy po křižném pasu od Kovalčuka v přesilovce, doklepával do prázdné branky. Druhou trefu zaznamenal po kombinaci s parťákem a krajanem Sýkorou a dostal klub z New Jersey do vedení, které už Devils nepustili a nakonec vyhráli 5:3.

Patrik Eliáš překonal v tabulce střelců v historii klubu Johna MacLeana. To hokejisté Montrealu Canadiens začali pod novým trenérem Cunnyworthem prohrou. Jednu asistenci si připsal obránce Tomáš Kaberle.

Sedmnáct zápasů trvající gólový půst ukončil Martin Havlát a jeho San Jose zvítězilo 3:2 nad Edmontonem. Třicetiletý forvard teprve druhou trefou v sezoně otevřel skóre utkání po devíti minutách hry.

Ani dvě gólové přihrávky Václava Prospala nestačily Columbusu k výhře nad jeho bývalým zaměstnavatelem – Tampou Bay. Lightnings porazily Blue Jackets 3:2. Brankář Michal Neuvirth nezabránil prohře Washingtonu v Coloradu 1:2, když za domácí jednou asistoval Milan Hejduk.

Bod do tabulky kanadského bodování NHL přibyl také Radimu Vrbatovi, který přihrál na vedoucí trefu utkání Phoenixu. Ve třetí části ale New York Rangers otočili stav na konečných 3:2. Při debaklu Los Angeles v Detroitu 2:8 zaznamenal asistenci Jiří Hudler.

Nashville přehrál St. Louise 2:1 až po samostatných nájezdech, když jedinou branku Predators ze hry vsítil Martin Erat sedm minut před koncem, hosté ale dokázali ještě vyrovnat. Rozhodující nájezd proměnil Legwand.

NHL:

Toronto - Vancouver 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 4. Lupul, 28. Bozak, 58. Kessel - 2. Higgins, 21. Raymond, 40. D. Sedin, 55. Burrows, 59. Hansen. Střely na branku: 29:36. Diváci: 19.633

Montreal - New Jersey 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 23. Subban (Kaberle), 27. Campoli, 29. Eller - 26. a 42. Eliáš (na druhou Sýkora), 8. Sýkora, 39. Clarkson, 51. Zubrus. Střely na branku: 26:35. Diváci: 21.273

Pittsburgh - Buffalo 8:3 (4:1, 2:0, 2:2)
Branky: 10, 18. a 52. Malkin, 3. Jason Willams, 7. Despres, 21. J. Neal, 38. Engelland, 54. Kunitz - 13. Vanek, 49. Adam, 51. Gaustad. Střely na branku: 26:19. Diváci: 18.584

Winnipeg - Anaheim 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Wellwood, 7. Wheeler, 21. Burmistrov, 39. Ladd, 43. Bogosian - 19. a 51. Perry, 15. Hagman. Střely na branku: 31:36. Diváci: 15.004

Detroit - Los Angeles 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Branky: 2. a 49. D. Miller, 2. a 19. Emmerton, 9. Kronwall, 33. Zetterberg (Hudler), 40. Dacjuk, 52. B. Stuart - 18. Drewiske, 32. Stoll. Střely na branku: 27:29. Diváci: 20.066

Columbus - Tampa Bay 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 26. Umberger (Prospal), 33. R. Nash (Prospal) - 8. B. Jones, 19. Brewer, 31. Stamkos. Střely na branku: 28:28. Diváci: 16.108

Nashville - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 53. Erat, rozh. nájezd Legwand - 57. Oshie. Střely na branku: 20:40. Diváci: 17.113

Minnesota - NY Islanders 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 49. Clutterbuck - 32. MacDonald, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 21:36. Diváci: 18.209

Phoenix - NY Rangers 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 20. Korpikoski, 40. O‘Reilly (Vrbata) - 9. a 42. Gáborík, 60. B. Richards. Střely na branku: 23:30. Diváci: 12.172

Colorado - Washington 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 3. McLeod, 35. Johnson (Hejduk) - 34. Sjomin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 16.011

San Jose - Edmonton 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Havlát, 35. J. Thornton, 47. Marleau - 48. Eberle, 26. R. Jones. Střely na branku: 37:25. Diváci: 17.562

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít