Eliáš se v NHL postaral o vítězství Devils. Dvakrát se trefil i Jágr za Dallas

Český útočník Patrik Eliáš byl v nočním programu NHL hlavním strůjcem vítězství New Jersey nad Buffalem 3:2 po samostatných nájezdech. Šestatřicetiletý hokejista byl díky dvěma trefám vyhlášen první hvězdou utkání. Dvakrát se trefil v dresu Dallasu také Jaromír Jágr.

Patrik Eliáš (vlevo) v dresu New Jersey

Patrik Eliáš (vlevo) v dresu New Jersey | Zdroj: Reuters

Prvním gólem totiž Eliáš srovnal v předposlední minutě utkání na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. To ale nerozhodlo, a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. V nich šikovný útočník forhendovou kličkou napálil gólmana Millera a zajistil Devils vítězství.

Jakub Voráček z Philadelphie se znovu gólově prosadil proti Pittsburghu, proti kterému si před 14 dny připsal svůj první hattrick v NHL. Tentokrát se v utkání s Penguins prosadil jen jednou, když zvyšoval vedení Philadelphie na 4:1.

Pak už ale stříleli góly jen hosté, kteří otočili skóre na konečných 5:4 ve svůj prospěch. V poslední třetině zasáhl do hry gólman Tomáš Vokoun, který v bráně Penguins z 14 pokusů ani jednou neinkasoval.

Jaromír Jágr si v dresu Dallasu připsal hned dvě gólové trefy. V duelu s Los Angeles nejprve otevřel skóre utkání v 6. minutě, když si najel na přihrávku Benna a usměrnil kotouč do sítě. Kings v polovině utkání otočili skóre na 2:1, jenomže iniciativu pak převzali Stars a čtyřmi dalšími brankami vybojovali všechny body. Jágr zvyšoval druhou brankou v utkání v 50. minutě vedení Dallasu na 4:2.

Do statistiky střelců se zapsal také Jakub Kindl, který otevíral skóre utkání mezi Detroitem a Edmontonem. Red Wings nakonec porazili Oilers 3:0.

New York Rangers zvítězili na ledě městského rivala Islanders 2:1 v prodloužení. Premiéru si v dresu Rangers odbyl obránce Roman Hamrlík, který se na led vrátil po měsíční pauze.

NHL:

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. a 60. Seguin, 20. P. Bergeron, 39. Krejčí - 23. Kadri, 55. McClement. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 565.

New Jersey - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozh. nájezd Eliáš, 54. Henrique - 28. Vanek, 50. Flynn. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17 625.

NY Islanders - NY Rangers 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Grabner - 55. R. Nash, 61. Gáborík. Střely na branku: 29:37. Diváci: 16 170.

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Branky: 12. a 20. Voráček, 16. Rinaldo, 19. Timonen - 13. a 41. Kunitz, 26. Dupuis, 29. J. Neal, 36. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal 40 minut a ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19 997.

Washington - Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Erskine, 4. Wolski, 6. Carlson, 9. Ribeirod, 30. Ovečkin, 45. Fehr, 60. M. Perreault - 51. Skille. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 506.

Carolina - Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. J. Staal, 31. Bowman - 4. Prust, 9. Gorges, 47. Eller, 48. Subban. Střely na branku: 43:28. Diváci: 16 774.

Columbus - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Umberger, 65. Calvert - 42. H. Sedin. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13 632.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Stamkos - 11. Tangradi, 56. Little. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 204.

Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Kindl, 33. Emmerton, 59. Abdelkader. Střely na branku: 20 066.

Phoenix - St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 19. Moss, 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle - 26. a 28. Berglund, 14. C. Stewart, 31. Nichol, 47. Sobotka, 56. Pietrangelo. Střely na branku: 26:30. Diváci: 11 482.

Los Angeles - Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Lewis, 36. J. Carter - 6. a 50. Jágr, 39. Eakin, 46. Morrow, 59. Roussel. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18 118.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít