Eliáš zařídil výhru New Jersey, ottawský Michálek načal Anaheim

Hokejový útočník Patrik Eliáš výrazně přispěl k vítězství New Jersey nad Tampou Bay, když vstřelil druhý gól svého týmu a navíc v rozstřelu proměnil jediný nájezd. Ottawský forvard Milan Michálek odstartoval palbu Senators proti Anaheimu.

Brankář Petr Mrázek patřil k oporám Detroitu v utkání s New York Islanders

Brankář Petr Mrázek patřil k oporám Detroitu v utkání s New York Islanders | Zdroj: Reuters

Michálek otevřel skóre na začátku 3. minuty, když při přesilové hře překonal Bryzgalova po střele švédského obránce Karlssona. Pro českého útočníka to byl čtvrtý gól v sezoně a domácí Ottawa nakonec nasázela soupeři šest branek.

Patrik Eliáš byl hlavním strůjcem vítězství New Jersey nad Tampou Bay 3:2 po samostatných nájezdech. Eliáš po asistenci Havláta zvýšil v 16. minutě bekhendovou střelou na 2:0.

Tampa však dokázala srovnat, když vyrovnávací trefu zařídil 40 vteřin před koncem zápasu při power play hostujícího týmu Kučerov. V prodloužení gól nepadl a v samostatných nájezdech se prosadil pouze Eliáš, který ve třetí sérii krásným blafákem překonal Nabokova.

Druhou hvězdou utkání Detroitu s New York Islanders byl vyhlášený český brankář Petr Mrázek, i když do domácí branky nastoupil až v úvodu druhé třetiny. Přestože inkasoval pouze jeden gól a připsal si 22 úspěšných zákroků, prohráli hokejisté Red Wings 1:2.

Výsledky NHL:

New Jersey - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Eliáš, 4. Henrique - 35. Stamkos, 60. Kučerov. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.916.

Ottawa - Anaheim 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky: 37. a 46. Hoffman, 3. M. Michálek, 9. Stone, 37. Turris, 57. Zibanejad - 40. a 42. Getzlaf. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.443.

Detroit - NY Islanders 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 9. Zetterberg - 17. Nelson, 31. Lee. Střely na branku: 18:32. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 20.027.

Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 4. E. Kane, 40. Perreault - 25. Krug. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.016.

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 39. Giordano - 24. Jamie Benn, 32. Daley. Střely na branku: 22:21. Diváci: 19.289.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít