Euro Hockey Challenge: Češi porazili Slovensko 3:2 po nájezdech

Hokejisté České republiky porazili v Jihlavě v utkání Euro Hockey Challenge Slovensko 3:2 po samostatných nájezdech. Slovensko se dostalo do vedení brankou Bartoviče, ale český tým po gólech Koláře a Pláňka skóre otočil. V závěrečné třetině vyrovnal svým druhým gólem Bartovič a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch dominoval Jan Kovář.

Čeští hokejisté se radují z gólu v utkání se Slovenskem

Čeští hokejisté se radují z gólu v utkání se Slovenskem | Zdroj: ČTK

Do utkání vstoupil aktivněji český výběr, hned při prvním střídání byl blízko gólu Růžička, ale slovenského brankáře Hudáčka nepřekonal.

Příležitost ke změně skóre měli svěřenci Vladimíra Růžičky na konci první desetiminutovky, když seděl na trestné lavici Vandas, ale v početní výhodě musel Hudáček zasahovat pouze proti pokusu Nakládala.

Přesilová hra nakonec skončila vyloučením útočníka Novotného, ale v prvním oslabení se česká reprezentace ubránila. Vzápětí však putoval na trestnou lavici Krejčík a tentokrát už Slovensko přesilovku využilo.

Po přihrávce Jarose zakončil pohlednou kombinaci Bartovič. Z vedení se ale slovenský výběr radoval pouze necelé dvě minuty.

Při signalizovaném vyloučení napřáhl na modré čáře Kolář a jeho tvrdou střelu tečoval před Hudáčkem Kovář - 1:1. V závěru první třetiny byl ještě vyloučený slovenský obránce Graňák a český výběr tak začínal druhou třetinu v početní výhodě.

Slováci se však bez problémů ubránili a vzápětí měli stejnou výhodu při vyloučení Krejčíka, ale ani svěřenci Vladimíra Vůjtka se v početní výhodě neprosadili.

Česká střídačka a trenér Vladimír Růžička ve stoje při utkání se Slovenskem | Foto: ČTK

Čeští hokejisté se ubránili i v dalším oslabení při vyloučení Mozíka a po něm předvedl výborný zákrok po střele Tybora brankář Jakub Kovář. Na druhé straně se blýskl při šanci Zohorny gólman Hudáček.

Slovenského brankáře tak překonal až Novotný, ale jeho kuriózní branku, kdy se střela od masky slovenského brankáře odrazila nahoru a český útočník poslal fotbalovou hlavičkou puk do sítě, rozhodčí neuznal.

Skóre se měnilo ve 35. minutě. Na modré čářě napřáhl Pláněk a jeho tvrdou střelu zastavila až síť Hudáčkovy branky.

V závěrečné dvacetiminutovce se český tým soustředil na pozornou obranu a šance se rodily jen velmi těžko. Přesto dokázalo Slovensko vyrovnat, když se puk dostal zpoza branky k Bartovičovi, který z ostrého úhlu překvapil Kováře.

Dvě minuty před koncem zápasu mohl Bartovič zkompletovat hattrick, ale odkrytou branku minul.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a o vítězi tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. Z českých hráčů v nich dominoval Jan Kovář, který jel dvakrát a v obou případech byl úspěšný.

Utkání Euro Hockey Challenge v Jihlavě:

Česká republika - Slovensko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kolář (Novotný), 35. Pláněk (Radil, T. Zohorna), rozhodující nájezd Jan Kovář - 12. Bartovič (Jaroš), 52. Bartovič (Bližňák). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3742.
ČR: Jakub Kovář - Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Mozík, Kempný, Pláněk, Jank - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Birner, Novotný, Smoleňák - Pohl, Roman, Svačina - Radil, Filippi, T. Zohorna. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Slovensko: J. Hudáček - Čerešňák, Graňák, Jurčina, Sersen, Sloboda, Baranka, Jaroš, Kozák - L. Hudáček, Lušňák, Nagy - Sýkora, Viedenský, Tybor - Haščák, Bližňák, Bartovič - Vandas, Šťastný, Dej. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít