Exhibici světových legend si v Rusku zahráli i Češi. Janecký pobavil autogramiádou při buly

Park legend v Moskvě dostál během hokejového mistrovství světa svému jménu. Byl totiž plný hráčů, kteří mají zlato z olympijských her, medaile ze světových šampionátů ale našli se mezi nimi i držitelé Stanley Cupu. To vše v exhibici mezi výběrem světových legend v sestavě s Jarrim Kuriim, Matsem Neslundem nebo třeba Hanu Virtou proti hvězdám Ruska, ale i bývalého Sovětského svazu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Park legend v Moskvě obsadila velká jména světového hokeje

Park legend v Moskvě obsadila velká jména světového hokeje | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Čeští hokejisté sice vypadli na mistrovství světa ve čtvrtfinále, ale i tak jezdili v moskevském Ledovém paláci po ledě čeští hráči – při utkání legend světového hokeje.

„Je to obrovská historie. Jezdili s námi borci, co mají Stanley Cupy, olympijská zlata. Obrovská jména, která něco dokázala,“ říká David Moravec, jenž se v týmu potkal s Arim Sulanderem.

Finského gólmana před patnácti lety překonal na mistrovství světa v Německu a Češi slavili třetí zlato za sebou. „Zbytečně jsme se nešpičkovali, nechali jsme to tak být. Ari mi akorát říkal: ‚Tys nám dal ten gól v Německu, to si pamatuju. Tam jsi nás potopil.‘ Jinak je mezi námi pohoda,“ vypráví Moravec.

V týmu světových legend nebyl jediným Čechem. V útoku měl Jana Peterka, Otakara Janeckého a za sebou pak Bedřicha Ščerbana a jediného cizince – bývalého obránce Spojených států Chrise Chelliose.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zbytečně jsme se nešpičkovali, nechali jsme to tak být, vyprávěl David Moravec o setkání s Finem Arim Sulanderem

„Byla to sranda. Je důležité se takhle sejít, i když se s některými hráči třeba vůbec neznáme. Něco podobného se hraje i u nás ve Spojených státech. Utkání legend v rámci Winter Classic, tam chodí nějakých 45 tisíc lidí. Tady jich bylo sice jen pár tisícovek, ale hlavní je, že jsem si to s nimi užil,“ podotýká Chellios.

„Na začátku jsme si určili taktiku, že on bude hrát defenzivně a já budu podporovat útok. A v první minutě jsem zjistil, že hrajeme systém 1-4, ale obráceně. Čtyři vpředu a já jsem sám vzadu,“ usmíval se Bedřich Ščerban.

To Otakar Janecký řešil úplně jiné taktické problémy. Vzal si fixu do kalhot, a když se mělo vhazovat, vytáhl ji a nechal si podepsat soupeře.

„Doufal jsem, že nebudou trenéři nadávat. Všichni to vzali dobře. Měl jsem to vymyšlené už před zápasem, ale řekl jsem si, že to udělám až ve třetí třetině. Vyšlo to akorát na poslední dvě minuty,“ počítá Janecký.

Světové legendy v sestavě se čtyřmi Čechy v sestavě a Milanem Novým na střídačce nakonec se sovětsko-ruským výběrem prohráli, ale to je to poslední, co si z duelu v Parku legend budou pamatovat.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme