Extraligové derby pražských ‘S‘ mělo znovu náboj

Souboje Slavie a Sparty vždy lákají pozornost diváků, ať už těch fotbalových nebo hokejových. Potvrzením budiž i včerejší bouřlivá atmosféra v holešovické Tesla aréně, která panovala v 91. hokejovém derby pražských “S“ po celou dobu utkání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj o brankoviště v podání Bližnáka ze Sparty proti Kopřivovi s kapitánem Slavie Kadlecem

Boj o brankoviště v podání Bližnáka ze Sparty proti Kopřivovi s kapitánem Slavie Kadlecem | Zdroj: ČTK

Diváky, kterých se přišlo podívat na duel městských rivalů takřka jedenáct tisíc, což je největší návštěva holešovické haly v letošní sezóně, přivedly do varu hned první vteřiny. Bylo jich odehráno teprve devět, když domácí Jánský najel do hostujícího gólmana Kopřivy a tvrdě ho poslal na zem.

„Asi mě neviděl, vlítnul do mě a podrazil. Od začátku se Sparta hodně tlačila do branky, nebyla jen tahle situace, bylo jich víc. Hráli důrazně v brankovišti, ale bylo to v mezích a řekl bych, že jsme si to i pohlídali,“ zůstával klidný slávistický brankář a jeho spoluhráči nezůstali co do tvrdosti nic dlužni. Na ledě se i nadále jiskřilo a bouřilo i publikum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bouřlivou atmosféru tvořilo v Tesla Aréně 10 840 diváků

Podobné to bylo i při prvním vzájemném měření sil obou soupeřů v sezóně. Oba duely dohromady shlédlo na dvacet tisíc diváků a vůbec jim nevadilo, že jen ve dvou případech během 130 odehraných minut si mohli zakřičet ten nejhezčí pokřik: „Góóóól!“

Satisfakcí bylo hokejovým příznivcům to nejdramatičtější rozuzlení, které může hokejový zápas nabídnout. Zatímco první duel pro sebe rozhodla po samostatných nájezdech Slávia, ten druhý uzmula ve stejné dovednostní disciplíně Sparta.

„V takovéhle atmosféře je to ideální vítězství. Jsem rád, že jsme většině lidí udělali radost. Nejlepší by bylo, kdyby tolik lidí chodilo na všechny zápasy,“ pochvaloval si autor vítězného gólu Michal Broš.

Pražské derby znovu ukázalo, že i bez gólových přestřelek a oku lahodících akcích, může mít hokejové utkání náboj, který diváky nadchne.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme