Extraligové dohrávky ovládli favorité. Sparta si zastřílela, vyhrály i Chomutov a Boleslav

V předvečer Štědrého dne pokračovala hokejová Tipsport extraliga třemi dohrávkami 29. kola. V nich se dařilo výlučně domácím týmům, když Sparta porazila v Praze Vítkovice, Chomutov si doma poradil s Pardubicemi a Mladá Boleslav se díky vítězství nad Olomoucí opět vrátila mezi tři nejlepší mužstva ligové tabulky.

Diváci v O2 areně dnes byli svědky i jednoho tresného střílení

Diváci v O2 areně dnes byli svědky i jednoho tresného střílení | Zdroj: ČTK

Sparta položila základy svého úspěchu v zápase proti Vítkovicím již v první třetině, kterou ovládla 2:0 poté, co se nejprve po pěkné přesilovkové akci trefil Hrbas a v 15. minutě z tresného střílení Dragoun.

Vítkovicím první třetina vůbec nevyšla, když na bránu Tomáše Pöpperleho vyslala pouhé dva střelecké pokusy.

V dalším průběhu hry sice Slezané hru vyrovnali, nicméně změny skóre se to nedotklo. Sparta naopak i nadále zvyšovala své vedení. Nejprve v 37. minutě pohledným blafákem zužitkoval Přibyl přihrávku od Formana.

Deset minut před koncem třetí třetiny si pak tito hráči role obrátili, když Forman po asistenci Přibyla prostřelil brankáře Dolejše. Na konečných 5:0 pak necelou minutu před koncem upravil Kumstát.

Díky tomuto výsledku se Sparta po dvou porážkách přiblížila na rozdíl jediného bodu elitní šestce, zatímco Vítkovice zaznamenaly již šestou prohru v řadě.

Pardubicím v Chomutově nepomohlo ani brzké vedení, do kterého se dostaly již ve třetí minutě zásluhou Gregorce. Posléze se totiž mezi střelce zapisovali jen domácí, kteří v zaplněné chomutovské aréně rozjásali domácí fanoušky celkem čtyřikrát.

Východočechům v zápase proti výběru trenéra Vladimíra Růžičky nepomohl ani inkasovaný gól při vlastní přesilovce z 28. minuty, který měl na svědomí Ölvecký a jenž se nakonec ukázal jako vítězný.

Chomutov tak Vánoce stráví na pátém místě. To Pardubicím se opět vzdálily příčky zaručující předkolo play off.

Roli favoritů v zápase s Olomoucí potvrdili i hráči Mladé Boleslavi, kteří v duelu proti Hanákům nechali zapomenout na dvě nedávné prohry a radovali se z jasného vítězství 3:0. Mezi střelce se zapsali Pacovský, Hyka a Klimenta, který se prosadil z trestného střílení.

Domácí vyslali na bránu hostů skoro 40 střel a navíc se mohli spolehnout na bezchybný výkon svého gólmana Davida Ritticha.

Výsledky 29. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Hrbas (Mikuš, Pech), 15. Dragoun z trestného střílení, 37. Přibyl (Forman, Buchtele), 50. Forman (Přibyl, Polášek), 60. Kumstát (Pech, M. Procházka). Rozhodčí: Pešina, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6140.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávka: 5. Pacovský (Jarůšek), 21. Hyka, 24. Klimenta z trestného střílení. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4115.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Rutta (Vondrka, V. Růžička ml.), 28. Ölvecký (Sklenář), 37. V. Růžička ml. (Červenka, Vondrka), 41. Pospíšil (Harant) - 3. Gregorc (Kolář, Kaut). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5167.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít