Extraligoví hokejisté si pro dobrou věc vyzkoušeli sledge hokej

Usadit se pohodlně do saní, odrazit se za pomocí hokejek a pak už se jen prohánět po ledu. Taková by mohla být představa o sledge hokeji. Ovšem hodně vzdálená realitě. Už jen ovládání saní a udržení se na nich při prvním setkání představuje téměř nadlidský úkol. O tom se při exhibici v Ostrově, kterou karlovarští sledge hokejisté připravili pro třináctiletou handicapovanou Terezu Galáskovou, přesvědčili i hokejisté z extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do exibice karlovarštích sledge hokejistů se zapojilli i hráči z hokejové extraligy | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Nejdůležitější je si správně sednout do sledge a najít si správnou polohu pro nohy tak, aby to bylo pohodlné. A pak už jen záleží na tom, jak si s tím člověk poradí,“ vysvětluje sledge hokejový reprezentant Jiří Berger.

Ten přitom nevidí problém ani v tom, když se člověk při prvním pokusu o rozjetí se na sledge hokejových saních rozbije o led.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sled hokej si v rámci benefiční exhibice vyzkoušel i reportér ČRo Pavel Petr

„Nemyslím si, že by to bylo něco hrozného. Dokonce bych řekl, že je to z nějakých 90 procent běžná věc. Jde o to nejprve zjistit, jak sledge funguje a jak se chová při jízdě. Důležité je nechat se vést a držet rovnováhu,“ uděloval Jiří Berger rady reportérovi Českého rozhlasu.

Sledge hokejová výstroj je v mnohém podobná té hokejové. Kromě toho, že se používají místo bruslí speciální saně, je rozdíl také v hokejce.

„Používáme normální hokejovou výstroj s tím, že sedíme v kokpitu, takže nepotřebujeme hokejové kalhoty a hrajeme s helmami, které mají mřížku, protože sedíme nízko a puky často létají kolem hlavy. Dále pak používáme dvě hokejky, přičemž konec každé hokejky je vybaven ocelovým hrotem, o který se odrážíme,“ dodal přední sledge hokejový hráč.

Náročnost sledge hokeje si v exhibičním utkání vyzkoušeli i bývalý a současní hráči hokejové HC Energie Karlovy Vary. Mezi nimi nechyběli ani Václav Skuhravý či brankář Lukáš Mensator.

„Je to úplně něco jiného. Člověk tady má zafixované nohy, takže ho berou křeče. Navíc bolí i úpony kolem břicha a třísla,“ všiml si Skuhravý, který má na svém kontě skoro 800 extraligových startů.

„Byla to pro mě již třetí podobná zkušenost. Jenže zatímco při předchozích případech jsem chytal, tentokrát jsem si vyzkoušel i hru v útoku, což mě bavilo mnohem více. Na druhou stranu se ukázalo to, co jsem tušil, když jsem si ověřil, že to není vůbec jednoduché,“ dodal na závěr Lukáš Mensator, jenž sice nyní chytá na Kladně, ale s Karlovými Vary vybojoval v roce 2009 mistrovský titul.

Pavel Petr, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme