Extraligovou dohrávku ve Vítkovicích vyhrál Hradec Králové. Obrat v závěru řídil Dej

Hokejisté Hradce Králové bodovali naplno v Tipsport extralize potřetí v řadě. Ve Vítkovicích otočili dohrávku 14. kola a díky dvěma gólům Rastislava Deje v rozmezí 67 sekund vyhráli 3:2. Vítězný gól necelé tři minuty před koncem vstřelil slovenský útočník ve vlastním oslabení.

Roman Kukumberg z Hradce Králové zkouší bekhendový blafák na brankáře Vítkovic Daniela Dolejše | Zdroj: ČTK

Tři góly vidělo 5 523 diváků v Ostrava Aréně už do první přestávky. Na Kudrnovu úvodní gólovou ránu z mezikruží odpověděli domácí po několika minutách, když přesně pálil nikým nehlídaný Kucser a se štěstím a hlavně zaváháním brankáře Kacetla se ujal i pokus Szturce.

Hájit náskok se vítkovickým hráčům dařilo až do 57. minuty, následujících 67 sekund totiž stačilo Rastislavu Dejovi, aby do šaten mohl odcházet s pocitem muže zápasu. 27letý útočník dokonale využil gólové nabídky Bednáře a nemýlil se ani v oslabení, kdy příklepem zakončil rychlou kombinaci.

14. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky:
13. Kucsera (Kolouch), 19. Szturc (Olesz) - 7. J. Kudrna (T. Knotek), 57. Dej (Bednář, Frühauf), 58. Dej (Frühauf, Kukumberg). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5523.
Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa I, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.
Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Martinec.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít