Extraligový lídr z Plzně zdolal hokejisty Českých Budějovic až v nájezdech

Hokejisté Plzně porazili v dohrávce 23. kola extraligy České Budějovice 3:2 po samostatných nájezdech a jsou stále v čele tabulky. Západočeši prohrávali až do 57. minuty, ale brankou Johnsona a proměněným rozhodujícím nájezdem Jana Kováře utkání otočili. Českobudějovičtí přesto drží sedmizápasovou bodovou sérii. Finský brankář Tuukka Rask odchytal za Plzeň poslední domácí zápas a po pátečním utkání Západočechů v Kladně mužstvo opustí.

Plzeňští hokejisté se radují z gólu v liberecké síti. I ten je posunul v tabulce na první místo | Zdroj: ČTK

Po bezbrankové úvodní třetině se sice domácí ujali vedení zásluhou Václava Pletky, který zužitkoval hned první přesilovku svého týmu. Hosté z Českých Budějovic ovšem dokázali ještě do druhé přestávky skóre otočit.

52 vteřin po úvodní brance vyrovnal také v početní výhodě Kotalík, který překonal Raska nepříliš prudkou střelou. A když několik šancí Indiánů zlikvidoval jihočeský gólman Kantor, přidal druhý gól Langhammer po pěkně vyřešené akci dva na jednoho.

Do třetí třetiny už domácí naskočili bez čtvrtého útoku, ale vyrovnat se jim podařilo až necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby, kdy zužitkoval ideální přihrávku Kováře v početní výhodě Johnson. Vzápětí odmítl rozhodnutí agilní Michálek a prodlužovalo se. O plzeňské výhře rozhodl během páté sérii nájezdů jediný úspěšný zakončovatel Kovář.

23. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Mountfield České Budějovice 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Pletka (Gulaš, Vlasák), 57. Johnson (Jan Kovář, Straka), rozhodující nájezd Jan Kovář - 24. Kotalík (Prospal, Hanzal), 35. Langhammer (Kotalík). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 4880

Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, Marušák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Johnson - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít